Pračky s vrchním plněním Zobrazit popis

Snadnější manipulace s prádlem a méně potřebného prostoru. To jsou ve zkratce hlavní důvody, proč mnoho lidí volí pračku s horním plněním. Nabídka modelů není tak široká jako u praček s předním plněním, ale bez problémů v ní najdete kousek, který bude vyhovovat vašim potřebám.

Produkty

Pračky s horním plněním jsou ideální variantou pro malý byt, respektive malou koupelnu. Díky tomu, že se do nich prádlo vkládá vrchem, nepotřebujete místo před pračkou na otevírání dvířek. A zároveň platí, že vrchem plněné pračky bývají obvykle menší.

Na trhu jich je nicméně méně než „klasických“ předem plněných praček. Ceny jsou ale podobné. Levnější modely praček s horním plněním seženete už od 6000 Kč. Samotná pořizovací cena by ale neměla být tím hlavním parametrem.

Jak vybrat pračku: Zajímejte se o energetickou třídu

Zvláště pokud často perete, zajímejte se o údaje na energetickém štítku. Levnější pračky často spadají do energetické třídy A++, dražší modely pak do třídy A+++. Roční rozdíl v nákladech může být několik set korun – náklady na dražší model se vám tak velmi rychle vrátí na jeho levnějším provozu. Kromě toho odborníci doporučují sledovat ještě účinnost odstřeďování. Zvláště pokud prádlo sušíte v sušičce. Pračky s třídou účinnosti odstřeďování A logicky ušetří na nákladech za použití sušičky více než například pračky třídy C.

Pokud pračku s horním plněním pořizujete do malého bytu, zásadní pro vás bude i její hlučnost. Je dobré vědět, že pračka s hlučností 47 až 53 db odpovídá hluku v tiché místnosti. A například hladinu 70 db je možné přirovnat k hlasitosti puštěné televize.

Pro ty nejnáročnější nabízíme chytré pračky. Ty například podle množství prádla samy spočítají, kolik potřebují vody nebo pracího prášku. Tím šetří vaši peněženku i životní prostředí. Zároveň je také můžete zapojit do své chytré domácnosti, propojit s mobilní aplikací a ovládat na dálku.