Automatické kávovary Zobrazit popis

Není jednodušší způsob, jak si připravit svou oblíbenou kávu, než stisknutím jednoho tlačítka na automatickém kávovaru. Vychutnejte si espresso s dokonalou cremou a rozmazlujte se sametově jemnou pěnou našlehaného mléka, kdykoliv vás bude honit mlsná.

Produkty

Proč si pořídit automatický kávovar?

Nechcete s přípravou kávy ztrácet příliš mnoho času? Automatický kávovar vám ji připraví, než si stihnete ráno vyčistit zuby. 

Je to ideální volba pro kofeinové nadšence, kteří si potrpí na kvalitní kávu, na kterou jsou zvyklí z kaváren. Zároveň vám kvalitní model automatického kávovaru zvládne připravit nejen espresso či cappuccino, ale třeba i flat white či espresso dopio.

Automatický kávovar: Snadná obsluha i jednoduché čištění

Mezi největší výhody automatického kávovaru patří rychlost přípravy kávy, která trvá pouze pár vteřin. Zároveň jsou velmi intuitivní na obsluhu a mnohdy si svůj oblíbený nápoj připravíte pouze stisknutím jednoho tlačítka. 

Nemusíte se bát, že čím větší kávovar je, tím složitější bude jeho údržba. U automatických kávovarů stačí vyprazdňovat zásobník na sedliny, doplňovat vodu a po upozornění kávovaru nalít odvápňovač do zásobníku na vodu a propláchnout jej. 

Automatický kávovar: Kterou značku zvolit? 

V kategorii automatických kávovarů funguje několik osvědčených značek. A pokud sáhnete po kávovaru od některé z nich, neuděláte chybu. 

Firma De´Longhi je dnes synonymem pro kvalitní kávu. Na počátku 20. století ale tahle společnost začínala jako výrobce kamen a topení. Automatické kávovary Philips Saeco kladou důraz (ostatně, jako všechny známé značky) na to, aby příprava kávy maximálně připomínala práci baristy v kavárně. Přispívá k tomu více než 100 “kávových” patentů, kterými se firma pyšní.

Švýcarskou kvalitu pak reprezentují automatické kávovary Jura. První kávovar stejnojmenná firma vyrobila už v roce 1937. Dnes právem patří ke kávové špičce. Maximální důraz na kvalitu přípravy kávy pak kladou i kávovary Krups.