PlayStation 5 Zobrazit popis

PlayStation 5 je dlouho očekávaná herní konzole od Sony, která vás rozhodně nenechá v klidu. Nový moderní design PS5 skrývá výkonný a maximálně vytuněný software, který váš herní zážitek posune na nový level.

Produkty

Dlouho očekávané nové PlayStation 5 je tu!

S koncem roku 2020 konečně přichází dlouho očekávané nové PlayStation 5 a rovnou ve dvou verzích. Kromě standardní konzole PS5 můžete sáhnout i po verzi PlayStation 5 Digital Edition. Novinkou u PlayStation 5 bude bleskový SSD disk, který vám zajistí super rychlé načítání her, a 3D zvuk, který ještě prohloubí herní zážitek a vtáhne vás do herního prostředí. 

To ale rozhodně není všechno. U PlayStation 5 nechybí super výkonný 8jádrový AMD procesor, vylepšená konektivita nebo vestavěný Blu-ray přehrávač. Kromě toho PS5 konzole podporují výstup v 8K, takže si při hraní a objevování nových herních světů můžete užít rozlišení neskutečných 4320p. Nechybí ani HDR, se kterým bude grafika ještě realističtější a živější. Herní světy ještě nikdy nebyly tak úchvatné a ohromující!

Hry, které si zahrajete na PlayStation 5

S novou konzolí vychází i horké herní novinky. Na PS5 si zapaříte například:

  • Horizon II.: Forbidden West
  • Gran Turismo 7
  • Hitman 3
  • Call of Duty: Back Ops Cold War
  • Demon´s Souls
  • Spider-Man: Miles Morales
  • Sackboy A Big Adventure
  • Returnal

Jak je to se zpětnou kompatibilitou s PS1/PS2/PS3/PS4?

PlayStation 5 bohužel postrádá zpětnou kompatibilitu se staršími konzolemi, tedy PS1, PS2 a PS3. Stále ale zůstane kompatibilní s tisíci tituly z herní knihovny PS4 a hráči čtvrté a páté generace herní konzole spolu budou moct hrát i online.

Nechte se uhranout PS5 s novým DualSense ovladačem

Novinky čekejte i u bezdrátového ovladače DualSense k PlayStation 5. Díky hmatové odezvě bude ovladač reagovat na herní vývoj pomocí dynamické smyslové vazby, takže na vlastní kůži pocítíte důsledky svých činů ve hře. Adaptivní spouště zas dodají nový rozměr například střelbě a používání zbraní a umocní i zážitek při řízení, který oceníte třeba ve zmíněném Gran Turismo 7.