Panasonic Lumix DC-G9 tělo černé

  • Výprodej −21 %

Bezzrcadlovka, Typ obrazového senzoru: Live MOS, Formát snímače: micro 4/3, Rozlišení: 20,3 Mpx, Max. rozlišení videa: 3840x2160 px, Snímková frekvence videa: 60 sn/s, Rychlost sériového snímání: 60 sn/s, Elektronický hledáček, Dotyková obrazovka, Typ bajonetu: Micro 4/3, Podporované videoformáty: MP4, AVCHD, Obrazové formáty: Raw, jpeg, Wi-Fi. Více info


Cena 18 018 Kč

Sleva 21 % z předcházející ceny: 22 698 Kč Zobrazit nápovědu


Spočítat splátky

Top příslušenství

Popis produktu

Uvnitř těla fotoaparátu Panasonic DC-G9 se nachází optický snímač Live MOS s celkovým rozlišením 21,77 Mpx. Optický senzor podporuje pětiosou stabilizaci s podporou Dual I.S. a Dual I.S. 2. Fotoaparát je vybavený OLED hledáčkem s úhlopříčkou 0,83". Výkonné automatické ostření s podporou DFD, je schopné zaostřit v čase 0,04 s. Panasonic Lumix DC-G9 dále podporuje 6k a 4k PHOTO režim, sériové snímání až 60 sn./s, nahrávání 4k videa, Post focus, Pre burst a režim vysoké rozlišení, který umožňuje tvorbu snímku s rozlišením 80 Mpx. Samozřejmostí je i podpora Wi-Fi a Bluetooth. Bajonet 4/3. Kompatibilní paměťové karty SD, SDHC, SDXC UHS-I a UHS-II U3.

Precizní zpracování

Panasonic Lumix DC-G9 zaujme nejenom svým skvělým výkonem při fotografování ale také svým perfektním zpracováním. Tělo fotoaparátu je vyrobené z lehké slitiny hořčíku, která je zároveň velmi odolná. Tento kvalitní základ zajišťuje také odolnost vůči vlhkosti, prachu a chladu. Panasonic Lumix DC-G9 tak můžete používat bez obav ve vlhkém prostředí. Tělo je navržené také s ohledem na uživatele, je vybavené velkým gripem, který umožní jisté a pohodlné uchopení fotoaparátu i s větším objektivem. Samozřejmostí je také perfektně situované ovládání. Veškeré volby a nastavení máte na dosah vašeho prstu i díky joysticku. Výhodou je také možnost vlastního nastavení až tří tlačítek podle svých požadavků.

Výkonný Live MOS snímač

Uvnitř odolného těla fotoaparátu Panasonic Lumix DC-G9 se nachází velmi kvalitní obrazový snímač Live MOS bez Low Pass filtru, který disponuje celkovým rozlišení 21,77 Mpx. Efektivní rozlišení je 20,33 Mpx. Se snímačem spolupracuje výkonný čtyřjádrový procesor, který dokáže rychle a kvalitně zpracovat výsledný obraz. Tento snímač vyniká také účinnou pětiosou stabilizací s podporou Dual I.S a Dual I.S. 2. Fotografie a videa lze ukládat ve formátech JPEG a RAW. Výhodou je možnost využívání dvou paměťových karet najednou. Podporovány jsou SD, SDHC a SDXC se sběrnicemi UHS-I a UHS-II a rychlostní třídou U3 a až V90.

Velmi rychlé ostření

Abyste mohli zachytit opravdu každý detail je fotoaparát Lumix DC-G9 vybavený také pokročilou technologií automatického ostření. Fotoaparát podporuje také DFD technologii, která sleduje objekt ze dvou úhlů a zároveň komunikuje i s objektivem a přizpůsobuje se jeho aktuálnímu nastavení. Během ostření pracuje snímač na frekvenci až 480 snímků za vteřinu, takže bude zaostření objektu velmi rychlé a zároveň přesné. Fotoaparát také umožňuje v režimu AFC sledování pohybujícího se objektu při frekvenci až 20 snímků za vteřinu. Zaostření je velmi rychlé a uzamkne se za pouhých 0,04 sekundy. Díky tomuto vám již neunikne žádná momentka, kterou byste rádi zvěčnili. 

Perfektní stabilizace

Pro maximální kvalitu a ostrost obrazu je také nezbytná kvalitní stabilizace obrazu. Fotoaparát Panasonic Lumix DC-G9 je vybavený optickou pětiosou stabilizací, která spolupracuje s integrovaným gyroskopem a je tak připravena poskytnout skvělý výkon při stabilizaci obrazu. Pokud potřebujete vyfotit rychle momentku, nemáte čas připravit stativ, nebo ho s sebou jednoduše nemáte, nevadí, s tímto fotoaparátem můžete vytvářet perfektní snímky i při delších expozicích přímo z ruky.  

Elektronický hledáček a prostorný displej

Pro maximální kontrolu nad kompozicí fotografie je Panasonic Lumic DC-G9 vybavený také kvalitním OLED elektronickým hledáčkem s úhlopříčkou 0,83" a téměř 100% zorným polem. Hledáček má v sobě integrované některé funkce, které vám umožní mít ještě lepší kontrolu nad kompozicí právě vznikajícího snímku. Jednou z funkcí je možnost zvětšení obrazu přímo v hledáčku a vy si tak můžete pohodlně zkontrolovat, zdali máte správně zaostřeno. Nechybí ani několik režimů, které vám zpříjemní fotografování například při západech slunce. Samozřejmostí je také LCD dotykový displej s úhlopříčkou 7,6 cm, který umožní rychlé a pohodlné nastavení, živý náhled nebo třeba kontrolu pořízených snímků. Abyste mohli fotit i z netradičních úhlů, můžete si displej i vyklopit. Na vrchu fotoaparátu se nachází další displej, na kterém uvidíte aktuálně nastavené hodnoty clony, stav baterie, zvolenou paměťovou kartu a další potřebné informace pro bezproblémové fotografování. 

6K PHOTO a 80Mpx fotografie

6K PHOTO je jedním z režimů, který vám umožní fotografovat i věci, které jste zrovna nečekali, že se stanou. Fotoaparát po stisknutí spouště vyfotografuje 30 snímků a následně extrahuje ten nejlepší v rozlišení 18 Mpx. Dále lze vytvářet sériové snímky i v režimu 4K PHOTO, kde frekvence snímků dosahuje až 60 za sekundu. Panasonic Lumix DC-G9 podporuje dále režim vysokého rozlišení. V tomto režimu lze vytvářet fotografie s rozlišením 80 Mpx. Tyto fotografie budou mít perfektně vykreslené detaily a budou tak vhodné na velkoformátový tisk, například plakátů. 

Další užitečné funkce a konektivita

Mezi další užitečné funkce lze zařadit například Post focus, která umožňuje změnu zaostření na již hotové fotografii. Pre busrt mód zase zaručí, že již nikdy nezmáčknete pozdě spoušť, protože ještě před samotným stiskem fotoaparát pořídí 30 nebo 60 snímků. Dále jistě oceníte i možnost nahrávání 4k videa se snímkovou frekvencí 30 za sekundu. Perfektní funkcí je možnost nabíjení prostřednictvím USB. Integrovaná baterie poskytne při plném nabití dostatek energie až pro 400 snímků. Fotoaparát je vybaveny také HDMI konektorem, vysokorychlostním USB 3.0 a výstupy na sluchátka a mikrofon. Nechybí ani dvojice slotů na paměťové karty SD.

Bezdrátové technologie

Panasonic Lumix DC-G9 také podporuje moderní technologie, které vám umožní dálkové ovládání a bezdrátové zálohování vašich fotografií a videí. Ve výbavě se nachází i podpora Bluetooth v4.2 BLE, tato verze vynikám svými nízkými nároky na spotřebovanou energii. Prostřednictvím Bluetooth lze spárovat fotoaparát se telefonem a využívat ho jako dálkovou spoušť. Pokud chcete bezdrátově přenášet fotografie do telefonu nebo tabletu využijete spíše Wi-Fi připojení, které umožní vysokorychlostní přenos dat, díky podpoře moderních a rychlých Wi-Fi standardů. 

Parametry produktu

Klíčové parametry produktu

Úhlopříčka 3 "
GPS Ne
Max.rozlíš.videa 3840x2160
Rozlišení 20.3 Mpx
Hledáček Elektronický
Formát snímače micro 4/3

Hodnocení

0,0 / 5

0 recenzí Panasonic Lumix DC-G9 tělo černé

0% Kvalita
Nehodnocené

0% Hodnota za peníze
Nehodnoceno

Jak pracujeme s recenzemi