Pákové kávovary Zobrazit popis

Jen si to představte. V kavárně si vyberete zrnka kávy, doma si je sami namelete, po celém bytě se začne linout kávové aroma. Následně mletou kávu upěchujete do páky a připravíte si espresso nebo třeba americano. Příprava kávy v pákovém kávovaru sice zabere více času, ale ten rituál bude to, na co se budete těšit každé ráno.

Doporučené produkty

Produkty

S pákovým kávovarem více porozumíte kávě

S pořízením pákového kávovaru vás čeká i výběr zrnek. Výhodou tohoto typu kávovaru je, že pokaždé můžete zvolit jiný druh kávy. Objevíte tak nejrůznější chutě i vůně z celého světa. Zrnka kávy můžete sehnat nejen v běžných obchodech a na internetu, ale i ve výběrových kavárnách, kde vám k nim baristé poví i jejich příběh a ideální způsob přípravy.

Pracujte s parní tryskou jako skuteční baristé

Nebojte se, že s pákovým kávovarem automaticky ztratíte možnost přípravy kávy s mlékem. Právě naopak. Součástí většiny pákových kávovarů je parní tryska, která vám umožní vyšlehat z mléka sametově hebkou pěnu. Budete tak ještě o krok blíž skutečným baristům, kteří také šlehají mléko pomocí parní trysky. A až si osvojíte správný grif, můžete vyzkoušet latte art a kreslit do kávy nejrůznější obrázky od srdíčka až po labuť.

Když je pro vás pákový kávovar příliš náročný

Milujete dobrou kávu, ale pákový kávovar je pro vás a vaši kuchyň příliš velký a příliš složitý? Pak si vyberte z nabídky automatických kávovarů. Ty kávu připraví stiskem jediného tlačítka. A pokud naopak dáváte přednost ruční přípravě kvalitní kávy, zamiřte do kategorie MOKA kávovarůfrench pressů.