Odšťavňovače a sušičky ovoce

Míváte v sezóně přebytky ovoce? Pak není nic jednoduššího než ho zpracovat tak, abyste si na něm mohli pochutnat na všechny způsoby a klidně i v zimě, když jsou v obchodech k dostání jen drahé kousky nevalné chuti.

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

Orava
Značka

Zobrazujeme 7 výsledků Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Orava SU-104 sušička ovoce

ORAVA SU-104

Sušička potravin, Příkon: 250 W, Počet roštů: 5, Průměr: 35 cm


1 349 Kč

Orava OS-108

ORAVA OS-108, odstavovac citrusov

Citrusovač, Příkon: 40 W, Počet rychlostí: 1, Objem: 1 l


359 Kč

Orava OS-109

Orava OS-109

Odšťavňovač, Příkon: 850 W, Počet rychlostí: 2


1 369 Kč

Orava Taurus-2

Orava Taurus-2

lis na ovoce a zeleninu, Příkon: 200 W, Počet rychlostí: 1, Objem: 0,8 l, Výška: 45 cm, Hmotnost: 15200 g


2 699 Kč

Orava OS-105

Orava OS-105

Citrusovač, Příkon: 40 W, Počet rychlostí: 1, Objem: 0,7 l, Hmotnost: 630 g, Výška: 20 cm


499 Kč

Orava OS-112

Orava OS-112

Odšťavňovač, Příkon: 600 W, Počet rychlostí: 2


1 399 Kč

Orava Taurus 1

Orava Taurus 1.1

Lis na ovoce, Příkon: 200 W, Počet rychlostí: 1, Výška: 56,5 cm, Hmotnost: 5200 g


2 999 Kč

O kategorii

Ke zpracování ovoce tak, abyste si ho mohli dopřát třeba v tekuté formě nebo uprostřed zimy, si můžete vybrat z mnoha pomocníků. K těm nejoblíbenějším patří následující.

Odstředivé a šnekové odšťavňovače

Nakrouhat ovoce a zeleninu otočnými noži, odstředivou silou je přitlačit na síto, a vytvořit tak čerstvou šťávu přesně podle vaší chuti. To je princip fungování odstředivých odšťavňovačů, které ocení opravdoví fajnšmekři, kteří milují napěněný fresh bez sebemenších kousků a pravidelně si ho dopřávají. K důležitým parametrům patří počty otáček a velikost plnicího otvoru.

Šnekové odšťavňovače oproti tomu ovoce a zeleninu rozmělňují. K tomu slouží otočný šnek. Tyto odšťavňovače se pyšní vysokou výtěžností surovin i uchováním větší množství prospěšných látek, které v ovoci a zelenině vyhledáváme. Existují šnekové odšťavňovače horizontální a vertikální, elektrické a ruční. U těch elektrických je důležitým parametrem příkon a výkon, objem sběrné nádoby a rozměry plnicího otvoru.

Sušičky ovoce

Sušičky ovoce jsou vynikajícími pomocníky. Dokážou prodloužit životnost surovin, kterých máme najednou hodně, aniž by ve větší míře zlikvidovaly prospěšné látky, které v ovoci hledáme.

Sušit se dají nejen obligátní jablka, ale třeba i švestky, hrušky, meruňky, banány, ananas, broskve, jahody, hrozny… A i když si pořídíte sušičku na ovoce, můžete v ní zpracovat i zeleninu a houby, v některých modelech dokonce i maso nebo bylinky.

Pokud se chystáte sušit jen příležitostně, vystačíte si s jednoduchou kruhovou sušičkou ovoce, jestliže ale budete sušit často a intenzivně, vyplatí se zainvestovat do pohodlnější hranaté sušičky s horizontálním prouděním vzduchu a lepší možností regulace teploty. Vždy se vyplatí dívat se na počet plat (roštů) – jedině podle toho poznáte, kolik toho budete schopni usušit naráz.

Lisy na citrusy a jiné ovoce

by si rád nedal doušek pomerančové šťávy nebo si nepřipravil skvělou citrónovou šťávu do čaje? Lisy na citrusy celou záležitost usnadní, protože všichni víme, jaká dřina je ruční lisování a jak může být neefektivní. A aby nepřišlo zkrátka ani jiné ovoce, existují i lisy, ve kterých zpracujete třeba jablka. Stačí si vybrat!