The Legend of Zelda: Breath of the Wild

  • Náš tip

Top příslušenství

Bežná cena
Zdarma
Věrnostní cena Zdarma

Zobrazit všechno příslušenství

5,0 / 5

96.7% Kvalita
Výborná

70% Hodnota za peníze
Dobrá

8 nákup

Zobrazit 8 recenzí

Popis produktu

Hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild si získala mnoho příznivců po celém světě a pyšní se několika herními oceněními, včetně titulu Hra roku 2017. Pokud hledáte hru, která je něčím „trochu jiným“, která vás bude bavit i po mnoha a mnoha hodinách hraní a dovolí vám to, co byste v jiných hrách jen stěží hledali, Zelda, kterou si zahrajete na Nintendu Switch, předčí všechna vaše očekávání. Jak je to možné?

 

The legend of Zelda: Co vypráví legenda

Ať už jste se se hrou The legend of Zelda někdy setkali (například v The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, The Legend of Zelda: Link's Awakening a další), nebo bude Breath of the Wild vaše poprvé, vlastně není vůbec podstatné. S Nintendem Switch si hru roku 2017 pohodlně zapaříte jak na televizi, tak i na cestách díky handheld nebo tabletop módu - což se vám bude hodit, až se od The legend of Zelda nebudete moct odtrhnout.

Příběh hry začíná 100 let poté, co bylo království Hyrule zničeno. Hlavní hrdina Link, za kterého ve hře hrajete, se tenkrát utkal s velkým démonem Ganonem. Oba jste utrpěli značná zranění a jako Link se nyní probouzíte ze stoletého spánku. Nic si ale nepamatujete, takže musíte vše objevovat znovu. Postupně tak odhalujete jednotlivé dílky skládačky a zjišťujete, co se s královstvím stalo. Proto je hra skvělá jak pro skalní fanoušky tak pro ty, kdo Zeldu hrají úplně poprvé.

Co tedy budete muset dokázat, už je vám asi jasné. Ultimátním cílem je najít Ganona, který samozřejmě neustále nabírá na síle, a zabránit mu, aby zničil celý svět. Mezi tím vás ale čeká svět plný tajemství, objevů a dobrodružství.

Zelda vás nebude vodit za ručičku. Díky Bohu!

Konečně se dostáváme k tomu, v čem je Zelda tak jedinečná. V podstatě se jedná o otevřený svět, ve kterém záleží pouze na vás a na tom, kterým směrem se rozhodnete vydat. Poté, co skončíte úvodní část hry, před vámi leží zcela nepopsaná herní mapa. Žádný quest, žádná výzva, žádná vyznačená cesta – nic takového v Zeldě nečekejte.

Neznamená to, že ve hře žádné questy nejsou, naopak! Jen si je zkrátka musíte najít sami. Postupně objevujete nová místa, postavy a nepřátele. A jediným způsobem, jak se k nim dostanete, je zkrátka vydat se na průzkum a zjistit, co na vás ve světě Zeldy čeká (a záhy zjistíte, že nějaký úkol nebo soupeř na vás číhá téměř na každém kroku). Právě díky tomu je Zelda tak zábavná. To, že si na všechno musíte přijít sami, pouze umocňuje pocit dobrodružství a i když se ke hře vracíte už po několikáté, vždy objevíte něco nového.

Zelda vás nechá utkat se s hlavním nepřítelem klidně hned na začátku

Mezi úvodní částí hry a závěrečným bojem s úhlavním nepřítelem je v podstatě všechno na vás. Na Ganona můžete vyrazit vlastně hned na začátku, hořce ale zalitujete. K tomu, abyste ho porazili, musíte objevovat nové krajiny, vylepšovat si vybavení a bojové zbraně a navařit si dostatečné množství jídel a lektvarů, které vám pomohou při zdolání nejrůznějších překážek.

Důležitost lektvarů, brnění a zbraní je o to větší, že váš hrdina Link při hraní nezískává zkušenosti, ale zůstává tím stejným obyčejným smrtelníkem, kterým je na začátku hry. Vaše síla proto roste pouze s lepším vybavením. Zvyšovat můžete pouze staminu a počet životů, díky kterým vydržíte déle běžet, plavat, šplhat nebo i plachtit. Kromě běžné chůze totiž můžete krajinu jednoduše přeletět na kluzáku – anebo se prostě teleportujete. Díky tomu se v krajině dostanete opravdu kamkoli si zamanete – jen se na to musíte pořádně připravit.

Někomu se takové množství volnosti, které Zelda nabízí, nemusí líbit, nicméně právě kouzlo nevědomosti je to, co hru The Legend of Zelda: Breath of the Wild tak odlišuje od ostatních her. Hra vám nic nedá zadarmo. Vaření, stejně jako bojovou taktiku, budete objevovat stylem pokus-omyl. O to hrdější na sebe ale budete, když přijdete na dokonalou kombinaci bylin a jídla, nebo když konečně porazíte tu potvoru, u které jste si na začátku ani neškrtli.

Úchvatná krajina, nevyzpytatelné počasí i logické úkoly

Ve hře budete hledat různé předměty, sbírat rozmanité suroviny a vylepšovat své umění a objevovat své vlastní schopnosti, abyste porazili prohnané nepřátele, které cestou potkáte. Ve světě království Hyrule se ukrývá spousta svatyní, ve kterých na vás čekají různé úkoly a hádanky. K jejich vyřešení zpravidla vede více cest a pokud budete úspěšní, čeká vás zasloužená odměna.

Počasí může být opravdu zrádné a než se pustíte například do horké pouště nebo náročného výstupu na skálu, přesvědčte se, že na to máte dost síly, zásob a třeba že to stihnete dřív, než začne pršet. Grafické zpracování krajiny vám vyrazí dech, stejně jako vám to bude v dešti na skále až příliš realisticky klouzat. Kromě úchvatných polí, lesů a hor se těšte na propracované lovení divokých zvířat, sbírání ingrediencí, obleků a vymýšlení správné strategie, která vás dovede k cíli.

Hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild je kompatibilní s figurkami amiibo, které vám pomohou v soubojích nebo hledáním předmětů. Tak či tak vás Zelda zabaví natolik, že ji nebudete chtít odložit. Tak popadněte svoje Nintendo Switch a vzhůru za dobrodružstvím! 

 

Parametry produktu

Klíčové parametry produktu

Médium Game card
Platforma Nintendo Switch
Typ hry Adventury
Lokalizace anglická

Hodnocení

5,0 / 5

8 recenzí The Legend of Zelda: Breath of the Wild

96.7% Kvalita
Výborná

70% Hodnota za peníze
Dobrá

Jak pracujeme s recenzemi

Mikel

17. 5. 2023

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze VýbornáLucie

25. 9. 2022

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze DobráŠimon

6. 5. 2022

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze Vynikajicí


  • Hratelnost
  • Ovládání
  • Znovuhratelnost

Jiří

16. 2. 2022

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze Výborná


  • zatím nejlepší podle hodnocení dětí co to na Switch hráli
  • cena hry oproti hrám na PS4 je závratná

graficky a dějově pěkně zpracovaná hra