Nintendo Switch Zobrazit popis

S videoherní konzolí Nintendo Switch si užijete spoustu zábavy a při hraní se rozhodně nudit nebudete. Když vás omrzí paření na televizi, popadněte konzoli do ruky a hrajte na ní jako za starých časů. Díky tomu si zahrajete opravdu kdekoli - doma, v tramvaji i u kámoše.

Produkty

Nintendo je tak trochu revolucionářská firma, která se snaží své technologie neustále posouvat dál. Jako první například přinesla pohybové ovládání v rámci konzole Wii, inovace jdou ale občas na úkor grafiky. To Nintendo ale dohání ostatními funkcemi a požitkem, které vám přinesou trháky jako Zelda, Mario Odyssey nebo Animal Crossing. Co dalšího vám Nintendo Switch může nabídnout?

  • Ovladače Joy-Con s citlivým senzorem snímání pohybu
  • Kvalita obrazu až 1080p při hraní na televizi, 720p v handheld módu 
  • Našlapaný procesor NVIDIA Tegra
  • Multidotykový displej s uhlopříčkou 6,2 palce
  • Dokovací stanice s HDMI a USB porty

Nintendo Switch má interní paměť o kapacitě 32 GB, kterou případně navýšíte microSD kartou o velikosti až 2 TB. Zakoupené hry ale není potřeba instalovat, takže si u většiny her vystačíte s interní pamětí. Při hraní na přenosné konzoli vám pak baterie vydrží přibližně 2,5-6,5 hodiny, záleží na grafické náročnosti konkrétní hry. 

Při samotném hraní se dá libovolně přecházet mezi hraním na televizi a hraní v
tzv. handheld módu, tedy klasickém hraní na konzoli v ruce. Tento přechod je prakticky instantní, takže způsob hraní můžete měnit klidně v průběhu hry. Nintendo Switch se dá využít i pro multiplayer. Na lokální Wi-Fi připojíte až 10 konzolí, s dalšími hráči si ale zahrajete i online.

Má ale smysl kupovat Switch v době, kdy se dá hrát i na výkonných smartphonech? Rozhodně ano. Například exkluzivní hry Nintenda, jako jsou výše zmíněná Zelda nebo Splatoon, si na mobilu totiž nezahrajete. Klasický handheld navíc můžete kdykoli proměnit v plnohodnotné hraní na televizi. Nintendo už ale vydalo i aplikaci na telefon, kterou pro hraní musíte spárovat se svým Nintendo Switch. S aplikací si tak hry zahrajete i na mobilu a můžete s ní i komunikovat s ostatními hráči. 

Co všechno najdete v balení Nintendo Switch:

Samozřejmostí je konzole Nintendo Switch, která vypadá jako menší tablet. V základním balení najdete dva Joy-Cony, tedy levý a pravý ovladač. Ty můžete mít v ruce každý zvlášť, nebo je spojit dohromady pomocí Joy-Con gripu, který z nich vytvoří jeden plnohodnotný ovladač. K tomu všemu patří ještě dokovací stanice Nintendo Switch dok s HDMI kabelem pro připojení k televizi a AC adaptér. 

Nintendo Switch Lite

Kromě plnohodnotné verze Nintendo Switch je tu také odlehčená verze Nintendo Switch Lite. Zatímco Switch můžete jediným pohybem připojit k televizi a přejít tak jinému způsobu hraní, Switch Lite je čistokrevný handheld. Je proto menší a především lehčí (a také levnější). Přinese vám příjemnější hraní na cestách, na paření u velké televizní obrazovky ale nestačí. Ovladače na Switchi Lite nejsou odnímatelné, ale jsou na stranách přidělány na pevno. U některých her s tím možná narazíte, joysticky jsou ale díky tomu kompaktnější a ve hrách tak mohou reagovat rychleji než na klasickém Switchi. K ovládání Lite se pak dá využít i dotykový displej.

Díky jednolité konstrukci je zařízení velmi pevné a pořídíte ho v několika hravých barevných provedeních. Ačkoli je obrazovka i celé zařízení menší, HD rozlišení mu zůstalo. Barevné podsvícení a regulace jasu zajišťuje pohodlné hraní i venku na slunci, čímž strčí do kapsy například většinu chytrých telefonů. Lite se nabíjí přes univerzální port USB-C, takže ho na cestě bez problému dobijete třeba z powerbanky.