Nespresso

V polovině osmdesátých let společnost Nespresso spustila revoluci ve světě kávy tím, že vytvořila systém, který umožňuje kdykoliv si snadno v pohodlí domova či kanceláře připravit dokonalé espresso.

Nespresso kávovary v sobě spojují nadčasový design, nejmodernější technologie a jednoduché, intuitivní ovládání s ikonickými kapslemi. Kávovary jsou vybaveny vysokotlakou pumpou (až 19 bar) pro vytvoření nesrovnatelně husté a lahodné cremy. Výběr Nespresso kávovaru vám navíc otevírá dveře Nespresso Clubu se všemi jeho službami a výhodami.

Nespresso nabízí výběr 24 směsí Grands Crus, každou s jiným chuťovým profilem. Pro své kávy volí Nespresso pouze nejlepší odrůdy, tzv. „Gourmet“ nebo „Specialty“ kávy, které představují pouhých 10 % celosvětové produkce. Káva je sbírána obvykle ručně a prochází přísným výběrem před konečným zpracováním.

Káva je hermeticky uzavřena v recyklovatelných hliníkových kapslích. Díky tomu je chráněna před vzduchem, světlem a vlhkostí. Proto si uchovává své aroma čerstvě mleté kávy až do okamžiku přípravy.

V roce 2014 Nespresso spustilo program Positive Cup, který nastavuje do roku 2020 celou řadu nových ambiciózních závazků, a to v oblastech získávání kávy a sociálních podmínek; získávání hliníku, jeho použití a likvidace; reagování na změny klimatu. Strategie Positive Cup staví na podstatných krocích, které už společnost učinila od roku 2003, aby zlepšila životní podmínky farmářů a podpořila trvalou udržitelnost v získávání a spotřebě kávy.