Nabíječky pro AKU nářadí

Zapomeňte na otravné kabely. Díky aku nářadí získáte volnost v dílně, v domě i na zahradě. Nabíječky pro aku nářadí nabízí praktického pomocníka, jak udržet své aku nářadí neustále nabité. Ideální je mít dvě baterky. Záložní vždy připravenou, když původní dojde šťáva. Vyberte si nabíječky pro aku nářadí oblíbených značek Bosch, Kärcher, Fieldmann a další.

Kategorie produktů

O kategorii

Nabíječky na Aku nářadí: Pro koho se hodí 

Podu máte doma jakékoli aku nářadí, tak se bez nabíječky zkrátka neobejdete. Každé baterce jednou dojde energie a musíte ji nabít.

Takže doporučujeme si vhodnou aku nabíječku pořídit pro vrtačky, brusky, pily, nůžky nebo aku šroubováky

Ideální je mít dvě baterky. Jednu mít na nabíječce připravenou pro případ, že vám zrovna energie dojde uprostřed práce. Abyste nemuseli činnost přerušovat a čekat hodiny na nabití baterky. 

Výhodou aku nářadí je, že vás neobtěžuje žádný kabel a tak se s nářadím můžete volně pohybovat kdekoliv po domě, dílně i na zahradě. 

Kapacita baterie: Jak dlouho vydrží nářadí v provozu

Při výběru nabíječky na aku nářadí se podívejte na kapacitu baterie. Ta vám totiž ukazuje přibližnou dobu, jak dlouho vydrží nářadí v provozu. Čím větší kapacita baterky, tím více času zvládnete s nářadím bez přerušení pracovat. 

Nejčastěji narazíte na baterky s kapacitou 2,5-5 Ah. Jak dlouho pak vydrží nářadí v provozu s takovou kapacitou baterie? 

Baterka s kapacitou 5 Ah by měla zvládnout:

  • 20-30 minut intenzivního zátěže - například vrtání
  • 1-2 hodiny ve střední zátěži - třeba šroubování

Novější baterie toho také zvládne víc než starší baterka. Proto ji pravidelně nabíjejte, dobře skladujte, aby byla neustále v dobrém stavu. Díky tomu vydrží pracovat déle. 

Jak správně skladovat aku baterie 

Držte je ve stále teplotě - ideálně v teplotě od 5 do 15 °C. Baterie obecně nemají rády teplotní extrémy. Držte je proto v ideální teplotě.

Nenabíjete akumulátor zbytečně moc nad kapacitu. 

Po nabití vyndejte baterii z nabíječky. 

Napětí aku baterie: K čemu je důležité znát napětí akumulátoru


Každý typ akumulátoru (baterky) má své napětí. Proto při výběru vhodné nabíječky na tento parametr nezapomínejte. Díky správnému výběru nehrozí poškození baterky. 

Nejčastěji narazíte na: 

U běžného aku nářadí pro domácí a hobby použití se setkáte většinou s 12V nebo 18V akumulátorem. 

Rychlonabíječky i praktické diody: Na co dalšího se zaměřit při výběru aku nabíječky

Každá nabíječka k aku nářadí nabíjí jinou rychlostí. Seženete také rychlonabíječky, které jsou schopné nářadí dobít už za hodinku
Některé nabíječky jsou také vybavené LED diodami, díky kterým poznáte, jestli a jak se baterka nabíjí. 

Čím vyšší výkon nabíječky nabízí, tím rychleji jsou schopné baterii dobít. Doporučenou rychlost nabíjení byste měli vždy najít v návodu ke konkrétnímu aku nářadí.