Mlýnky na kávu Zobrazit popis

Připravte si doma dokonalou kávu s kvalitními mlýnky. S mlýnkem si vychutnáte zrnkovou kávu, kdykoli dostanete chuť. Mlýnky mají nastavitelnou hrubost mletí, takže si namelete kávu přesně podle sebe. Jemnost si určíte podle toho, jestli připravujete kávu na espresso, do překapávače nebo french pressu.

Doporučené produkty

De'Longhi KG89 kamenný mlýnek na kávu

De'Longhi KG89 kamenný mlýnek na kávu

Skladem nad 5 ks
IHNED v 2 prodejnách

88% 10×

Běžná cena 1 299 Kč Cena s kódem 1 039 Kč

Produkty

Mlýnek na kávu: Je lepší ruční nebo elektrický?

S ručním mlýnkem je příprava kávy malý rituál, ale ten se může pěkně časově protáhnout. A když přijde větší návštěva, tak si pořádně zamakáte. Menší ruční mlýnek s sebou ale můžete vzít třeba na cesty.

Elektrický mlýnek zvládne pomlít větší množství kávy bleskurychle. Pokud si připravujete několik šálků během dne, pak se vyplatí pořídit si elektrický mlýnek. Hodí se také do větší domácnosti, kde se sešlo více milovníků kávy.
A oceníte ho třeba i v kanceláři, kde není automatický kávovar, který si zrnka namele sám. S některými mlýnky na kávu si můžete nastavit několik stupňů jemnosti mletí.

Mlýnky většinou pracují s mlecími kameny.  Kávová zrna melou tak, že z nich rovnoměrně uvolňují oleje a čerstvě namletá káva má díky tomu výrazné aroma.

Najdete ale také mlýnky, které kávu melou sekacími ocelovými noži. Takový mlýnek je snadnější na údržbu a zároveň ho můžete využít například i na sekání bylinek. Neumožňuje ale třeba různé stupně jemnosti mletí.