Mletá káva

Mletá káva se hodí pro všechny, kdo nemají doma mlýnek, ale chtějí si dopřát kvalitní kávu. Připravíte s ní skvělou kávu v kávovaru, překapávači, french pressu i moka konvičce. Můžete ji s sebou vzít i na cesty.

Kategorie produktů

O kategorii

Mletá káva: Na každý druh kávy se hodí různá hrubost mletí

Mletou kávu vybírejte podle toho, jaký typ kávy si doma nejčastěji připravujete. Na espresso se hodí káva velmi jemně mletá. Při přípravě kávy ve french pressu nebo překapávači může být hrubost kávy klidně větší. Nebojte se, že byste kávu nepoznali.
Mletá káva na přípravu espressa bývá vždy označená. I u mleté kávy převažuje oblíbená odrůda arabica, která má jemnou ale výraznou kávovou chuť a nižší obsah kofeinu. Najdete i mletou kávu s příměsí robusty, která má vyšší obsah kofeinu a zemitější a víc hořkou chuť.

Do automatických kávovarů nemusíte nutně dávat jen zrnkovou kávu. Některé si poradí i s mletou kávou.

Mletá káva: Jak ji správně skladovat

Mletá káva je balená v ochranné atmosféře, aby si zachovala své výrazné aroma co nejdéle. Pokud se rozhodnete ji přesypat třeba do dózy na kávu, tak ji pak  nezapomeňte pořádně uzavřít. Kávu skladujte v temnu a vyhněte se skleněným dózám.

Obecně ale doporučujeme nenechávat kávu v dóze příliš dlouho. Proto vybírejte takové balení kávy, které jste schopni zpracovat co nejdříve. Mletá káva si tak zachová svoji jedinečnou vůni a chuť.