Mini notebooky Zobrazit popis

Mini notebooky (občas označované také jako netbooky) využijete především na cestách nebo při každodenním přenášení. Jsou totiž mnohem lehčí než klasické notebooky. Navíc mají malou spotřebu a často bývají o dost levnější. Samozřejmě záleží na konkrétní práci, pro kterou počítač potřebujete. Notebooky označované mini ale obvykle bez problémů stačí na běžnou kancelářskou práci a ty lepší zvládnou i jednodušší hry.

Produkty

Mini notebooky a jejich výhody

Jsou to malí pomocníci, ale mohou udělat velkou službu. Pokud s sebou nosíte přenosný počítač každý den do práce, na klientské schůzky nebo ho prostě potřebujete mít stále po ruce z jakéhokoliv jiného důvodu, určitě oceníte každý gram ušetřené váhy. Mini notebooky váží obvykle okolo 1 kg, tedy stejně co 1 litr vody, kterou s sebou v tašce možná také nosíte.

V naprosté většině případů je pohodlně pořídíte do 10 000 korun a některé modely dokonce ještě znatelně levněji. Nicméně počítejte s tím, že nižší ceně odpovídají i nižší technické parametry notebooku. Bez problémů na něm zastanete běžnou kancelářskou práci, na hraní náročných her, práci s grafikou nebo třeba střih a renderování videí to ale není. V takovém případě byste museli sáhnout po herních nebo profesionálních noteboocích.

Mini notebook nicméně může být dobrou volbou, pokud přemýšlíte o prvním „vlastním“ notebooku pro vaši ratolest.

Mini notebooky: Malé rozměry, velká výdrž

Aby mini notebooky mohly být opravdu mini, úhlopříčka displeje u nich nepřekračuje 11,6 palce, to je v přepočtu necelých 30 cm. Pro absolutní minimalisty jsou k mání i mini notebooky s úhlopříčkou 10,1 palce. A ty už se vejdou opravdu kamkoli.

Byť jde o opravdu mini modely, jejich výdrž baterie je oproti větším modelům výrazně delší. Dejte si tedy pozor, abyste se nezapomněli a nepřetáhli „píchačky“. Není totiž výjimkou, že mini notebooky vydrží v pohotovosti i 15 hodin.

Přemýšlíte, jakou zvolit značku? Stálicí mezi malými notebooky jsou mini notebooky AcerAsus. A v této kategorii seženete i modely značky LenovoUmax.