Mikrovlnné trouby Zobrazit popis

Jednoduché a levné mikrovlnné trouby, nebo ty nejvychytanější, které zastanou více činností a ušetří vám čas? Ať už se rozhodnete jakkoli, vždycky na vás čeká široká škála modelů, z nichž můžete volit podle velikosti, výkonu, funkcí, počtu programů, displeje, výrobce a nakonec i podle designového provedení.

Cenové rozpětí

Skladová dostupnost

Hodnocení

Mohlo by Vás zaujmout

Vnitřní objem

Průměr otočného talíře

Výkon grilu

Mikrovlnný výkon

Vestavěný displej

Počet programů

Počet automatických programů

Typ vaření

Integrované hodiny

Vymazat všechny filtry

Produkty

Že se mikrovlny dají využít k ohřívání potravin, to víme už od konce 2. světové války. Moderní mikrovlnné trouby toho ale dokážou mnohem víc, a tak může být oříšek si správně vybrat.

Objem ohřevného prostoru – Zatímco první mikrovlnka svými rozměry připomínala spíš lednici, ta dnešní se vejde snad do každé kuchyně. Záleží na vás, kolik jídla obvykle potřebujete naráz ohřát nebo jinak zpracovat. Největší mikrovlnka s objemem 33 l a víc může měřit třeba 54 x 49 x 37 cm a vážit i 27 kg, ta nejmenší s objemem 13-19 l může být znatelně menší a o polovinu lehčí. Taková je pro běžnou domácnost dostačující.

Průměr otočného talíře – Stejně jako objem ohřevného prostoru je důležitý i tento parametr. Díky němu budete moct v mikrovlnce používat větší nádobí.

Funkce – Chcete mikrovlnnou troubou využívat jen na ohřívání a rozmrazování potravin? Pak vám bude stačit jednodušší kousek, který využívá jen mikrovlny. Jiné je to u trouby, v níž se dá i grilovat, a u té multifunkční, která nabízí i vaření v páře (ideálně ve speciální parní nádobě) nebo horkovzdušné zapékání.

Počet programů – Pokud chcete v mikrovlnce připravovat více druhů jídel, zvolte tu s více programy. Práci vám ušetří hlavně programy automatické, u kterých zadáte, co chcete dělat a případně hmotnost pokrmu. Mikrovlnka sama pak vybere výkon a dobu ohřevu, aby byl výsledek co nejlepší.

Výkon grilu a mikrovlnný výkon – Stejně jako u každého spotřebiče, i u mikrovlnné trouby je důležitý výkon. U monofunkčních mikrovlnek, které jen ohřívají a rozmrazují, se zaměřte na hodnotu mikrovlnného výkonu. Obvyklé jsou hodnoty v rozmezí 600-1 200 W. Čím je výkon vyšší, tím snáz a rychleji dosáhnete ohřevu nebo rozmrazení. Mikrovlnka kombinovaná s grilem by měla mít výkon aspoň 1 000 W, aby obojí „utáhla“. U ní se dívejte i na grilovací výkon. U multifunkčních mikrovlnek je pak ideální výkon 2 000 W a víc.

A pokud chcete šetřit, zajímejte se i o příkon v poměru k výkonu. Čím je příkon nižší a výkon vyšší, tím efektivněji a úsporněji mikrovlnka pracuje.