Lyžařské přilby

Bez lyžařské helmy nedáte na sjezdovce ani ránu. Ochrání vás pro případ střetu s jiným lyžařem nebo při pádu. Proto nesmí chybět ve výbavě žádného lyžaře. Ať už se chystáte na české nebo zahraniční sjezdovky.

Kategorie produktů

O kategorii

Lyžařská helma: Je povinné ji nosit?

Při lyžování na českých sjezdovkách neplatí povinnost nosit lyžařskou helmu. Pozor si dejte, když se chystáte do zahraniční. Například v Rakousku nebo Itálii je helma povinná pro všechny lyžaře do 15 let.

Zodpovědný lyžař by měl helmu při lyžování nosit vždycky. Lyžování je stále rychlejší a střet s jiným lyžařem nebo další překážkou není bez helmy zrovna příjemný zážitek. Správně padnoucí helma vám tak chrání hlavu a může zachránit život.

Pokud vyrážíte na sjezdovky s dětmi, pak si lyžařskou helmu rozhodně zařaďte na seznam povinné výbavy bez ohledu na to, kde lyžujete.

Jak vybrat lyžařskou helmu

Lyžařskou helmu vybírejte tak, aby vám na hlavě dobře seděla. Nesmí vás tlačit a ani by neměla plandat. Při výběru helmy si změřte obvod hlavy a ten porovnejte s číslováním helmy. Výrobci nejčastěji udávají běžné velikosti ve škále S–XL.

Při výběru lyžařské helmy nejčastěji narazíte na dvě varianty podle toho, jak je helma vyrobená.

Celoskořepinové lyžařské helmy

Používají se hlavně při závodech. Pevná plastová konstrukce chrání celou hlavu včetně uší. Helma je tak o něco těžší, ale bezpečnější.

Poloskořepinové lyžařské helmy

Uši chrání místo plastové konstrukce textil. Takže zůstávají v teple, ale zároveň je helma díky tomu lehčí. Většina běžných lyžařských helem se vyrábí jako poloskořepinové. Navíc můžete chrániče uší jednoduše odejmout. Pokud lyžujete například na jaře, tak oceníte, že vám na hlavu není takové teplo jako v uzavřené helmě.

Výhodou lyžařské helmy je i možnost snadného upevnění lyžařských brýlí. Díky tomu vám během jízdy na sjezdovce nefouká vítr do očí. Brýle vás také účinně chrání i před sluncem.

Lyžařské brýle jednoduše na helmu nasadíte a nemusíte se o nic dalšího starat. Brýle na helmě drží, nikam nesjíždí a neposouvají se během jízdy.