Levenhuk Strike 50 NG vystavený kus s plnou zárukou

1 990 Kč ? Ušetříte 75 % 498 Kč

Dostupné pouze na prodejně – Dostupnost v prodejnách

Rezervovat v prodejně

Nákupem získáte 4,98 bodů na Věrnostní kartu ElectroWorld

Teleskop LEVENHUK Strike 50 NG je určen pro běžné pozorování oblohy (astronomické a pozemní jednotky). Disponuje maximálně až 200-násobným zvětšením, a to i pomocí přibaleného příslušenství. Průměr objektivu: 50 mm. Ohnisková vzdálenost: 200 mm. Světelnost: f / 12,0. Okuláry: F20mm a F6mm. Stativ z nerezové oceli. Balení obsahuje příručky, plakáty, software i kompas, které doprovázejí prvními kroky užívání zařízení. Zobrazit celý popis

 • Výprodej − 75 %

Popis produktu

Teleskop Levenhuk Strike 50 NG

Nejlepší dětský teleskop (hvězdářský dalekohled) Levenhuk Strike 50 NG je vynikající pomůckou pro běžné pozorování souhvězdí. Umožňuje sledovat krátery na Měsíci, sluneční skvrny, pásy Jupitera a jeho čtyři největší měsíce, fáze Venuše i jednotlivé složky dvojhvězd, jejichž vzájemná vzdálenost je minimálně 2,5 úhlové vteřiny. A to vše bezprostředně po vybalení teleskopu z obalu.

 

"Juniorský" model z řady Strike NG určen pro děti a mládež

Azimutální montáž je sestavena již ve výrobě a snadno se nastavuje. Teleskop s příslušenstvím, jež je součástí balení, dosahuje zvětšení až 200x a je vhodný k pozorování astronomických i pozemských objektů.

 

Veškeré potřebné příslušenství v balení

Součástí sestavy teleskopu je veškeré potřebné příslušenství, díky čemuž může i amatérský astronom provádět úžasná pozorování. Pomocí barevně ilustrovaných příruček a software bude i neškolený pozorovatel schopen na obloze najít hledaný objekt. Tato bohatá sestava je doplněna perfektním provedením. Dalekohled pro děti Levenhuk Strike 50 NG se dodává v atraktivní barevné krabici, a představuje tak ideální dárek, který díky svému zajímavému vzhledu bude středem pozornosti na každé oslavě a nového majitele potěší svými širokými možnostmi.

 

Příručka uživatele "Máte teleskop! Co s ním dělat dál?"

Příručka pro amatérske astronomy  pomůže plánovat a provádět svá vlastní pozorování. Jejím autorem je odborník na astronomii A.A. Šimbalev, který vás populární formou provede prvními krůčky na cestě k neuvěřitelným objevům na hvězdné obloze. Součástí knihy jsou mapy hvězdné oblohy se souřadnicemi nejatraktivnějších astronomických objektů. Doprovodný textový komentář vám pomůže nasměrovat a nastavit váš teleskop. Na velkých barevných vyobrazeních souhvězdí a planet jsou tyto objekty znázorněny přesně stejným způsobem, jak je můžete spatřit ve svém teleskopu. Po přečtení této knihy budete umět na noční obloze rychle najít 280 astronomických objektů, zkoumat měsíční povrch, seznámíte se s planetami sluneční soustavy, získáte rozsáhlé znalosti v oboru astronomie a naučíte se rychle orientovat na noční obloze.

 

Trojrozměrné planetárium Stellarium

Trojrozměrné planetárium Stellarium nabízí možnost spatřit objekty, které byste mohli pozorovat ve středně velkém nebo dokonce velkém hvězdářském dalekohledu - celkem přes 600 000 hvězd, planety sluneční soustavy, Měsíc, mlhoviny a Mléčnou dráhu. Toto planetárium v reálném čase vytváří realistickou oblohu a umožňuje vám sledovat panoramatické krajiny, mlhoviny, realistické západy a východy Slunce, zatmění a pohyby komet. A to vše z pohodlí svého domova. Hvězdy budete mít na dosah i za špatného počasí.

 

Plakáty "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava" 

Série plakátů s tématikou vesmíru. Každý plakát jednoduchou a populární formou zobrazuje užitečné informace o kosmických objektech. Tyto informace jsou uspořádány do vhodně zvolených, snadno pochopitelných bloků. Jednotlivé plakáty jsou zhotoveny ve formátu A1 (84x60 cm) a jsou vytištěny na potaženém lesklém papíru.

 

Planisféra - otočná mapa

Tato malá sférická mapa hvězdné oblohy vám umožňuje snadno určit, jaké kosmické objekty lze v daném místě a čase pozorovat. Její pomocí lze stanovit polohu souhvězdí a nejjasnějších objektů na obloze podle těchto parametrů: zeměpisná šířka vaší polohy, datum a čas pozorování. Použití planisféry je snadné: stačí nastavit datum na pohyblivém kruhu na časový údaj na mapě a zobrazí se vám přesné uspořádání hvězdné oblohy. Povrch planisféry je chráněn dvojitým plastovým potahem, což zajišťuje její dlouhou životnost.

 

Kompas

Většina lidí netuší, že při astronomickém pozorování může přijít vhod kompas. Oceníte jej ale při pozorování ze svého balkónu a ještě více, vydáte-li se pozorovat do volné přírody. Malý a pohodlný klasický kompas je jedním z nejspolehlivějších pomocníků při hledání hvězd na noční obloze. K zorientování na obloze například stačí, když tubus teleskopu nastavíte na sever, kde celoročně jasně září Polárka. A vedle Polárky naleznete Velký vůz a Malý vůz, které dobře znáte ze svého dětství. Vaše další cesta po obloze pak už není vůbec složitá.

 

Obsah balení

 • Hlavní tubus teleskopu Strike 50 NG na altazimutální anglické montáži

 • Dvoudílný kovový stativ

 • Plastový okulárový výtah 0,965"

 • Okuláry 0,965": F20mm, F6mm

 • Barlowova čočka: 3x zvětšení

 • Hledáček 3x20

 • Diagonální zrcátko

 • Příručka uživatele "Máte svůj teleskop! Co s ním dělat dál?" popisující 280 nejatraktivnějších objektů na noční obloze

 • Sada plakátů "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava"

 • Planisféra - otočná mapa hvězdné oblohy

 • Stellarium CD - 3D virtuální planetárium pro komfortní orientaci uprostřed hvězdné noci

 • Kompas

 • Návod k použití a záruční list

Parametry produktu

Základní parametry

 • Voděodolný
  Ne Voděodolný
 • Zvětšení
  200 x Zvětšení
 • Průměr objektivu
  50 mm Průměr objektivu
 • Kapesní
  Ne Kapesní
 • Klasický
  Ano Klasický

Další vlastnosti

Značka: Levenhuk
Voděodolný: Ne
Odolné provedení: Ne
Kapesní: Ne
Klasický: Ano

Fyzické vlastnosti a barva

Barva: modrá
Šířka: 35 mm
Výška: 35 mm
Hmotnost: 3,6 g
Hloubka: 16 mm

Obsah balení

Obsah balení: stativ, okulárový výtah, barlowova čočka, hledáček

Objektiv

Zvětšení: 200 x
Průměr objektivu: 50 mm

Ostatní

Kód produktu: 65555

Všechny parametry

Recenze Levenhuk Strike 50 NG

Pro vložení recenze je potřeba být přihlášen

Jen tak si hodnocení udrží vysokou úroveň.

Přihlásit se / Registrovat se