Kompakty Zobrazit popis

Neaspirujete na profesionálního fotografa každým coulem, ale přesto toužíte po kvalitních a ostrých fotografiích plných života a vyvážených barev? Nového parťáka najdete v kompaktním fotoaparátu.

Produkty

Kompakt zachytí důležité vzpomínky i chvilku múzy

Kompakt neboli kompaktní fotoaparát si svůj název zasloužil především proto, že je doslova „kompaktní“ – tedy malý a dobře skladný, takže ho můžete mít neustále po ruce (třeba v kapse).

Na rozdíl od digitálních zrcadlovek a bezzrcadlovek je ovládání kompaktu poměrně jednoduché a před pořízením kvalitní fotografie nemusíte studovat hutný manuál. I mezi kompakty ale najdete profesionálnější modely, ke kterým můžete připojit i externí blesky či objektivy. Kompaktní fotoaparát dnes zvládne nejen fotografie, ale video.

Pokud je vaší prioritou natáčení videí, zaměřte se při výběru kompaktu také na snímkovou frekvenci a rozlišení videa – kompaktní fotoaparáty zvládnou HD, Full HD, ale i 4K nebo Ultra HD rozlišení videa. 

Na co se zaměřit při výběru kompaktního fotoaparátu:

  • Výdrž baterie – tu jistě oceníte především v případě, že svůj kompakt nepoužíváte pouze příležitostně, ale berete ho na delší výlety. Vliv na výdrž baterie má i to, jak používáte blesk, Wi-Fi, nebo vysoký jas displeje.
  • Paměť – interní paměť kompaktního fotoaparátu většinou není příliš velká (vystačí vám pouze na pár snímků). Proto nezapomeňte na vhodnou paměťovou kartu
  • Odolnost – velmi záleží na tom, co od svého kompaktu očekáváte a v jakých situacích ho budete používat. Plánujete výlet do mrazivých hor, často vám foťák padá z ruky nebo chcete fotit pod vodou? Ujistěte se, že vyberete dostatečně odolný fotoaparát.