Knihy

Proč bychom měli číst knihy alespoň 20 minut denně? Zvýšíte si slovní zásobu, se kterou pak překvapíte nejednoho kolegu v práci. Schopnost se dobře vyjádřit patří mezi ty cenné, které vám dopomohou na cestě v kariérním žebříčku. Pravidelná pozornost na čtení také zlepší vaši koncentraci, kterou využijete při učení nebo při řešení složitých úkolů. Tak které knize dáte z naší nabídky přednost?

O kategorii

Čtu, čteš, čteme: Jak vybrat nejlepší knihu na čtení?

Tu správnou knihu vždy vybírejte podle toho, kdo ji bude číst. Daného člověka tak musíte alespoň trochu znát a vědět, které žánry ho baví nejvíce. Dětem asi úplně nekupujte detektivky a horory. Zarytého vyznavače fantasy zase asi pravděpodobně moc nepotěšíte s knihou ze seznamu povinné četby. A rozhodně nesuďte knihu podle přebalu.

Jak vybrat knihu pro děti?

U menších dětí vybírejte knihu i podle ilustrací, obzvlášť pro ty, které ještě neumí číst. Dobře zpracované ilustrace dětem dokreslí celý příběh a vám ulehčí práci s dalším vysvětlováním příběhu. Nezapomeňte si také přečíst anotaci na zadní straně knihy, podle které hned zjistíte, o čem daná dětská kniha je.

Samotnou kapitolou jsou pak speciální interaktivní knihy pro děti – interaktivní knihy mají vizuální prvky, které jsou často 3D, případně obsahují i zvukovou stopu a do některých si mohou děti i kreslit.

Papírová kniha vás nebaví? Zkuste čtečku knih

Čtečky knih jsou skvělé v tom, že je sbalíte i do malé kabelky nebo batohu a můžete je mít vždy s sebou. Vaše domácí knihovna i záda si tak konečně oddechnou.

Jedete na dovolenou a už teď se bojíte, kam sbalíte všechny ty knihy, které chcete přečíst? S čtečkou knih nic takového řešit nemusíte. A nemusíte se bát, že by vás ze čtení z čtečky bolely oči, displej nevyzařuje modré světlo jako třeba tablet nebo mobil a tak si z čtečky můžete číst beze strachu i před spaním.

TIP: Tápete v modelech jednotlivých čteček knih? Pak si přečtete článek: Jak vybrat čtečku knih: Zaměřte se na typ displeje i na podporované formáty e-knih.