Káva, čaje a kapsle Zobrazit popis

Ani ten nejlepší kávovar nezvládne sám skvělou kávu. Vyberte si kvalitní kávová zrna, mletou kávu nebo kávové kapsle. Máme také E.S.E. pody pro přípravu espressa v pákových kávovarech. Pro přípravu lahodného čaje mrkněte i na sypané čajové směsi nebo jednodruhové zelené a černé čaje.

Produkty

Mletá káva, kávová zrna i kapsle: Do jakého kávovaru se hodí

Do každého kávovaru se hodí jiný typ kávy. A každému chutná jiná odrůda. Z několika známých odrůd kávových zrn najdete ale nejčastěji jen dvě. Arabica je jemnější, má lepší chuť, ale obsahuje méně kofeinu. Naproti tomu robusta má až dřevitou a mírně nahořklou chuť a vysoký obsah kofeinu.

Zrnková káva je ideální, když máte doma automatický kávovar s mlýnkem. Případně elektrický nebo ruční mlýnek. Zrnkovou kávu si můžete namlít do zásoby, případně ji pomlít až těsně před vařením kávy. Chuť a vůně čerstvě namleté kávy je pak velmi intenzivní.

Mletá káva je ideální volba, když nemáte mlýnek nebo nechcete mletím kávy ztrácet čas. Případně když si chcete připravit kávu venku třeba v cestovním presovači nebo moka konvičce.

Mletá káva se taky skvěle hodí pro přípravu kávy v kávovaru nebo french pressu.
Díky speciálnímu balení v ochranné atmosféře si zachová svoje výrazné aroma.

Kávové kapsle jsou určené pro speciální kapslové kávovary. Díky těmto kapslím si jednoše připravíte espresso, cappuccino, latté ale také horkou čokoládu. Kávové kapsle obsahují předpřipravenou směs kávy a dalších surovin. V některých kapslích je také už přidaný cukr. Kapsli stačí vložit do kávovaru a máte hotovo.

E.S.E. pody jsou jednotlivě balené porce mleté kávy. Pody slouží pro přípravu espressa v pákových kávovarech. Zkratka E.S.E. znamená Easy Serving Espresso. Tedy snadno připravitelné espresso. Kávové pody najdete vždy v papírovém obalu, který obsahuje 7 g jemně mleté kávy.