Jak vybrat rychlovarnou konvici: Nastaví správnou teplotu na kávu i čaj a retro konvice oživí kuchyň

Jak vybrat rychlovarnou konvici: Nastaví správnou teplotu na kávu i čaj a retro konvice oživí kuchyň

  • 02. 02. 2021

Rychlovarná konvice je nedílnou součástí každé kuchyně. Je to jeden z mála spotřebičů, který používáme několikrát denně a máme ho neustále na očích. Proto je důležité výběru konvice věnovat patřičnou pozornost. Nabízí řadu užitečných funkcí a jsou vyrobené z různých materiálů. Poradíme vám, jak se v nabídce konvic snáze zorientovat. A jak si vybrat tu nejlepší rychlovarnou konvici do vaší kuchyně.

Rychlovarná konvice s regulací teploty: Ocení nejen milovníci čaje

 

Klasická rychlovarná konvice má jedno základní nastavení. Jakmile se voda zahřeje na 100 °C, vypne se. Pak už je jen na vás, abyste počkali, až bude voda vhodnější na zalití třeba bílého nebo zeleného čaje. Jenže vám většinou nezbývá nic jiného, než to odhadnout.
Rychlovarná konvice s regulací teploty řeší problém s ideální teplotu velmi jednoduše. Díky jejímu šikovnému nastavení, zahřejete vodu přesně na tolik stupňů, kolik zrovna potřebujete.

Například s konvicí WMF 0413110021 Skyline Vario máte na výběr z pěti možností, na jakou teplotu si přejete vodu ohřát. Na konvici si pomocí tlačítek jednoduše zvolíte, jestli chcete vodu zahřát na 60 °C, 70 °C, 80 °C, 90 °C nebo 100 °C.  To vám například usnadní přípravu různých druhů čaje. Teplotu 100 °C v pohodě snesou třeba čaje černé a bylinné. Chuť a aroma zeleného čaje ale mnohem lépe vyniknou při zalití vodou o teplotě 60-80 °C.
Rychlovarnou konvici Orava VK-4000 díky praktickému sítku zase oceníte, když si chcete připravit čaj ve větším objemu. Navíc díky funkci Keep Warm zůstane nápoj teplý až šedesát minut.

Chytrá rychlovarná konvice: Teplotu regulujete snadno i přes mobil

 

Pro ohlídání správné teploty třeba při přípravě různých druhů čaje, nebo třeba kojenecké stravy, skvěle poslouží chytrá rychlovarná konvice Redmond G200S-E Smart Home Ready for Sky. Snadno ji díky Bluetooth spárujete se svým telefonem. Teplotu jednoduše nastavíte v rozmezí 40–100 °C.

Jak se voda zahřívá, zkontrolujete během vaření přímo na displeji mobilu.
Konvice má také řadu šikovných funkcí. Díky systému Keep Warm konvice udrží požadovanou teplotu vody až několik hodin. V klasické konvici voda poměrně rychle chladne, což se vám s touhle chytrou nestane. Když zapomenete čaj nebo kávu včas zalít, nemusíte kvůli tomu konvici znovu zapínat.

Se svými šikovnými funkcemi a možnostmi nastavení je rychlovarná konvice Redmond jako dělaná pro hračičky a nadšence chytrých domácích spotřebičů. Nejen že můžete průběh ohřevu vody sledovat ve svém mobilu. Konvici taky na dálku přes mobil zapnete. Díky elegantnímu skleněnému provedení navíc oživí interiér kuchyně. A můžete si v aplikaci nastavit také barvu, jakou bude konvice při vaření svítit.
 

Designové a retro konvice: Pro milovníky vyladěného interiéru

Velkou oblibu zažívá vedle chytrých spotřebičů také retro a vintage styl. Retro a designové rychlovarné konvice proto seženete v mnoha různých provedeních a materiálech. Velkou parádu udělá v kuchyni krásná retro nerezová konvice Russell Hobbs.
Okouzlí hlavně čistým designem, kterému dominuje zabudovaný analogový teploměr, díky kterému pěkně vidíte, kolik má voda zrovna stupňů.
Výhodou nerezové konvice je, že v ní voda vydrží déle teplá.  Navíc se snadno čistí a má dlouhou životnost. A nenechte se zmást jejím vzhledem. Tahle retro konvice uvaří vodu bleskurychle díky funkci rychlého varu. Jeden šálek vody o objemu 235 ml zvládne ohřát za necelou minutu.

Keramické rychlovarné konvice: Odolné a originální

 

Keramické rychlovarné konvice jsou stále oblíbenější především díky svému krásnému designu. Keramika je navíc odolná, zdravotně nezávadná a dobře izoluje zvuk. Keramické konvice jsou při vaření neskutečně tiché. Díky dobrým termickým vlastnostem také dokážou udržet vodu horkou velmi dlouho.

Naprostá pecka co se týče designu je keramická rychlovarná konvice Concept, která kombinuje dva nádherné přírodní materiály – keramiku a dřevo. Díky jejímu elegantnímu provedení ji můžete postavit klidně na stůl, kde dobře poslouží i jako klasická konvička.
Navíc je vybavená trojitým bezpečnostním systémem – automaticky se vypne, pokud ji omylem pustíte prázdnou, když ji v době vaření zvednete z podstavce a pokud voda dosáhne teploty 100 °C. Maličkou nevýhodou keramické rychlovarné konvice je její vyšší hmotnost.

Užitečné funkce rychlovarných konvic

  • Ukazatel vodní hladiny (vodoznak) – pomůže s rychlým ověřením, kolik je v konvici vody. Naprostý standard většiny rychlovarných konvic. Ale pozor, některé designové keramické konvice ukazatel vody nemají.
  • Nastavitelná teplota – jedna ze zásadních funkcí, která umožní snazší a přesnou přípravu různých druhů čajů, kávy nebo třeba kojenecké výživy. Nejčastěji se dají nastavit teploty od 30 °C do 100 °C.
  • Funkce udržení teploty –konvice s možností regulace teploty mívají funkci Keep Warm téměř vždy. Voda v konvici si díky tomu zachová požadovanou teplotu po určitou dobu.
  • LED osvětlení – spíše designový prvek, kterým je vybavena většina skleněných konvic. Některé konvice se během vaření rozzáří jinou barvou podle toho, jakou teplotu voda zrovna má.
  • LCD displej – šikovný pomocník u konvic s nastavitelnou teplotou. Díky displeji máte přesný přehled o aktuální teplotě vody.
  • Automatické vypnutí – důležitý bezpečností prvek, který konvici vypne, když dojde například k přehřátí, puštění naprázdno bez vody nebo zvednutí konvice z topné základny.
  • Sítko na čaj – mívají zejména skleněné rychlovarné konvice s regulací teploty. Můžete v nich připravovat sypané čaje a rovnou je z konvičky servírovat. K tomu se hodí i funkce Keep Warm, díky které vám čaj nevychladne tak rychle.