Jak vybrat epilátor

Jak vybrat epilátor

  • 11. 06. 2020

Zajímá vás, jak vybrat epilátor a získat hladkou a jemnou pokožku? Poradíme vám, jaké jsou základní druhy epilátorů a které parametry či funkce jsou důležité. Kromě toho vás také vybavíme tipy na nejlepší epilátory (nejen) na letošní léto.

Epilátor nebo depilátor?

Když začínáte s výběrem vhodného zařízení, je důležité si nejprve upřesnit termíny. Mnoho lidí neví, jaký je rozdíl mezi epilátorem a depilátorem. Základní rozdíl spočívá v tom, že při depilaci se chloupky odstraňují jen na povrchu, ale kořen zůstane. Při epilaci je naopak chloupek vytržen i s kořínkem.

Výsledek depilace vydrží jen několik dní, ale při epilaci je to až několik týdnů. Depilace bývá méně bolestivá, ale použití žiletek může podráždit kůži. Mezi depilátory patří například žiletková holítka, depilační krémy nebo holící strojky.

Jak vybrat epilátor – základní dělení

Nabídka epilátorů je velmi pestrá – od klasických modelů s pinzetami přes zařízení specializovaná na obličej až po pokročilé laserové IPL epilátory. Který vybrat?

Klasické epilátory

Jedná se o nejrozšířenější zařízení na trhu. Klasické epilátory využívají válec s pinzetami, který se otáčí a vytrhává chloupky i s kořínky. Tyto modely jsou vhodné zejména pro epilaci podpaží, nohou a oblasti bikin. Použití může být zpočátku lehce bolestivé, ale kůže si časem zvykne. Dokonalé odstranění chloupků přichází až s opakovaným používáním.

IPL epilátory

IPL epilátory jsou nejdražší a nejmodernější modely na trhu. Používají velmi šetrné metody odstraňování chloupků. Laser IPL epilátoru, známý také jako intenzivní pulzní světlo, naruší samotnou strukturu chloupků. Díky tomu dochází k zastavení růstu chloupků a výsledek vydrží dlouho. Jedná se o prakticky bezbolestnou metodu. Pomocí speciálního příslušenství je lze použít i na epilaci částí obličeje.

Epilátory na obličej

Jedná se o variaci na klasické epilátory, které jsou díky kompaktnějším rozměrům uzpůsobené na menší plochu. Jsou také výrazně šetrnější, aby nedráždily citlivou pokožku na obličeji. Hodí se zejména na úpravu obočí, čela, krku a brady. Patří mezi spíše levnější modely. Často jsou k dostání v balíčku s epilátory na celé tělo.

Jaké je nejvhodnější nabíjení epilátoru?

Při výběru epilátoru je důležité zohlednit, zdali s ním budete cestovat a jestli preferujete mokré holení.

Baterie využívají nejlevnější epilátory. Jsou vhodné jako základní modely, jejich nevýhodou bývá často nižší výkon než u zařízení s akumulátorem.

Akumulátory umožňují vyšší výkon než u epilátorů na baterie. Jsou velmi vhodné na cesty. Nevýhodou je, že jak se postupně vybíjí baterie, tak souběžně s tím klesá výkon.

Nabíjení z elektrické sítě patří mezi nejrozšířenější řešení a nabízí nejvyšší výkon. Tyto epilátory ale pochopitelně nejsou příliš vhodné na mokré holení a nedají se použít všude.

Kombinace sítě a akumulátoru je vhodným kompromisem, který se hodí jak na cesty, tak na domácí použití.

Nejlepší epilátory (nejen) pro letošní rok

Jaké jsou nejlepší epilátory v letošním roce? Vybrali jsme pro vás ty nejoblíbenější z naší nabídky.

Klasický epilátor – Braun Silk-épil SensoSmart SES 9-880

Braun Silk-épil SensoSmart SES 9-880 je jedním z nejlepších klasických epilátorů. Je 100% vodotěsný díky technologii Wet&Dry. Výkyvná hlava umožňuje strojku lépe přilnout k pokožce a dostat se i do hůře dostupných záhybů. Technologie SmartLight osvětluje pokožku, takže uvidíte i na nejmenší chloupky a budete mít přehled o místech, které je potřeba oholit.

Nejlepší IPL epilátor – Philips SC1998/00 Lumea Advanced

Z kategorie IPL epilátorů doporučujeme Philips SC1998/00 Lumea Advanced. Má snadné a jednoduché ovládání, bezbolestnou aplikaci a účinek se dostaví už po dvou použitích. Zařízení lze nabít a pohodlně používat i bez kabelu. Obsahuje i obličejový nástavec, takže snadno odstraníte chloupky také na tváři.

Nejlepší epilátor na obličej – Braun Face 810

Nejlepším obličejovým epilátorem v našem testu byl Braun Face 810. Vyniká skvělý poměrem cena/výkon, voděodolností a výbornou přenositelností díky kompaktním rozměrům. Součástí balení je speciální kartáček Braun Face, který dokáže zlikvidovat i ty nejmenší chloupky o velikosti 0,02 mm. Využívá klasické AA baterie.