IPL epilátor: Zabere právě na váš typ chloupků?

IPL epilátor: Zabere právě na váš typ chloupků?

  • 17. 09. 2020

Chloupky jsou noční můrou snad každé ženy. Dorůstají rychlostí blesku, jejich odstranění trvá celou věčnost a depilační metody jsou někdy horší než mučící nástroj. IPL světlo růst chloupků zpomalí, odstraní je bezbolestné a nemusíte kvůli tomu ani do vany. Objevte technologii, která se v posledních letech stala revolucí pro mnoho žen po celém světě.

Co je to IPL světlo?

Lámete si hlavu nad tím, jak vám díky nějakému světlu mohou zmizet chloupky? Odpověď je jednoduchá. IPL epilátory vydávají širokospektrální světelný výboj, který je podobný laseru. Ten chloupky zahřeje až ke kořínkům. Po zvýšení teploty se kořínky dostanou do tzv. klidové fáze a samovolně vypadnou, zároveň se tak výrazně zpomalí jejich růst a vy si budete moci užívat sametově hebkou pokožku každý den, aniž by byla podrážděná od žiletky nebo vám chloupky zarůstaly. Žádný strach, IPL světlo je k pokožce šetrné a nijak jí neublíží.

IPL v číslech

78% redukce chloupků na nohou: 48 žen testovalo 12 ošetření IPL epilátorem od značky Phillips. Redukci chloupků zaznamenalo téměř 80 % z nich. Testy byly prováděny společností Phillips v Nizozemí a Rakousku.

6 měsíců: Po dokončení celého ošetřovacího cyklu (tedy 12 ošetření), bude vaše pokožka hebká až na půl roku.

8 minut: To je průměrná délka epilace nohy od kolena dolů.

1–2 týdny: Za tuto dobu od prvního použití IPL epilátoru vaše chloupky vypadají.

4–5 ošetření: Po této době by měl být viditelný vysoký úbytek růstu chloupků. Výrazně se sníží i jejich hustota.

Na jaké části těla lze IPL světlo použít?

IPL epilátor nemusíte používat pouze na nohy. Naopak, ošetřete s ním klidně celé tělo! Žiletku můžete zahodit do kouta jednou pro vždy.

Nohy: Standardní nástavec na epilátoru slouží k epilaci nohou a těla.

Obličej: Nástavec na obličej je opatřen speciálním filtrem, který je šetrný pro tenkou obličejovou pokožku. Můžete tak epilovat například oblast nad horním rtem, na bradě, ale i v podpaží.

Oblast bikin: Speciální nástavec si poradí se silnějšími chloupky v intimních partiích.

Na jaké typy chloupků IPL epilátor funguje?

Laserový paprsek IPL je účinný na většinu druhů chloupků, jen je potřeba si uvědomit, že každý chloupek je jiný a trvá mu různou dobu, než vypadne. Jemné chloupky a středně silné chloupky začnou vypadávat do dvou týdnů po prvním ošetření. Silným a černým chloupkům tento proces může zabrat delší dobu. Nezoufejte tedy, pokud se s vašimi chloupky nic neděje ani po 14 dnech. Stačí vytrvat a kýžený efekt se dostaví!

Pozor, na velmi světlé blond, zrzavé nebo šedé chloupky s nízkým obsahem melaninu ošetření IPL světlem bohužel příliš nefunguje.

Přehlednou tabulku s typy chloupků a fototypy pokožky nabízí například výrobce IPL epilátorů Philips:

EW-Philips-Epilator

Věděli jste, že?

Během těhotenství a kojení není doporučeno tento přístroj používat. Důvod je jednoduchý – většina těchto přístrojů nebyla klinicky testována na těhotných ani kojících ženách. Dermatologové proto doporučují v tomto období využít jinou metodu odstranění chloupků. Pokud byste přeci jen trvali na IPL metodě, vždy si najděte u každého výrobce, zda tyto klinické testy proběhly, a zda je tedy právě váš IPL přístroj zcela bezpečný i pro těhotné a kojící ženy.

IPL vs. žiletka

Tak schválně, kolik z vás se opupínkuje už jen při pohledu na žiletku? Spousta žen i mužů trpí po holení nepříjemnou vyrážkou. Červené pupínky svědí, často dochází i k zarůstání chloupků a jejich následnému hnisání. I když při holení používáme pěnu, vyrážka se může objevit. Pokud je žiletka příliš ostrá, hrozí pořezaní, je-li naopak tupá, tvoří se nevzhledné pupínky. Navíc chloupky dorůstají rychlostí blesku a sotva si oholíme obě nohy, můžeme začít znovu.

Pokud se bojíte, že IPL světlo podráždí vaši kůži, jsou vaše obavy zbytečné. Naopak, tento druh světla se často používá i při ošetřování dermatologických potíží. Kůže zůstane nenarušená a chloupky vypadnou přirozeně.

Výběr IPL epilátoru: Víme, na co se zaměřit

V současné chvíli je na trhu nepřeberné množství IPL epilátorů. Jak se v nich vyznat a podle čeho si vybrat ten pravý? Dali jsme dohromady 5 bodů, které by pro vás měly být při výběru rozhodující.

1. Na jaké oblasti chcete IPL epilátor používat: Od tohoto rozhodnutí se bude odvíjet celý váš výběr. Jedná se vám především o holení nohou? Pak vám bude stačit epilátor se základním nástavcem. Jestli chcete žiletku odhodit úplně, zvolte raději epilátor s nástavci na celé tělo včetně obličeje a bikin.

2. Pokud cestujete, myslete na velikost: Přeci jen, IPL epilátor není stejně skladný jako například žiletka. Při jeho výběru tedy zvažte, jak často s ním budete cestovat. Ideální volbou na cesty je Epilátor BRAUN PRO5 PL5117 IPL, který je umístěn v šikovném pouzdru, které ho ochrání před poškozením. Zároveň má menší rozměry, takže nezabere tolik místa ve vašem zavazadle.

3. S kabelem nebo bez? Ne vždy se nacházíme v místě, kde je dostupná zásuvka. V této chvíli je epilátor bez kabelu nejlepším možným řešením (například IPL epilátor PHILIPS BRI956/00 Lumea Prestige). Pokud však víte, že budete epilátor používat pouze v dosahu zásuvky, postačí vám i Philips Philips SC1997 / 00 Lumea Ad.

4. Různé režimy: Věděli jste, že IPL epilátory mají 2 až 5 režimů? Setkat se tak můžete například s klouzavým režimem, který spouští více záblesků a ošetření je tak rychlejší. Další je přesný režim pro ošetření menších a citlivějších oblastí. Počet režimů při výběru epilátoru by se měl opět odvíjet od toho, jaké partie chcete epilovat.

5. Funkce navíc: Máte rádi vychytávky? Pak vám jistě padne do oka IPL epilátor Philips SC1998/00 Lumea Prestige je napojen na chytrou aplikaci Lumea, ve které najdete nejrůznější tipy a rady pro ošetření. Zároveň vám sestaví osobní plán pro efektivní odstranění chloupků.