Apple iPhone 12 Zobrazit popis

Zatím nejnovější várka iPhonů má číslovku 12. Na trh přišly ve čtveřici na konci roku 2020 a zdá se, že parta okolo Tima Cooka zase jednou trefila hřebíček na hlavičku. Všechny modely iPhone 12 vypadají skvěle a i parametry jsou TOP na trhu. Tak co, zaujal vás víc kompaktní Mini, nabušený Pro nebo třeba „obří“ Pro Max?

Produkty

iPhone 12 Pro a iPhone 12 Mini: TOP mobily pro rok 2021

Apple tentokrát vydal ne jeden nebo dva, ale rovnou čtyři modely iPhone 12. Kromě ceny se liší kvalitou foťáku a dalšími parametry. Hlavně ale velikostí. K iPhone 12 a iPhone Pro se „standardní“ velikostí displeje 6,1 palců přibyl superkompaktní iPhone 12 Mini s úhlopříčkou 5,4 palce. Posledním do party je pak 6,7palcový iPhone 12 Pro Max pro ty, kteří preferují u chytrého mobilu pořádně velký displej. iPhone 12 je vlajková loď nejnovější řady.

Má všechno, co se od smartphonu očekává v roce 2021: 6,1palcový Super Retina XDR displej, bezdrátové nabíjení, super foťák vepředu i vzadu, podporu sítí 5G, voděodolnost i ověřování Face ID. A zapomeňte na to, že jsou prý dnes všechny smartphony stejné. „Hranatý“ design, který odkazuje na legendární iPhone 5, zaujme hned na první pohled. iPhone 12 Pro má oproti standardní verzi několik zajímavých vylepšení.

Zaprvé bytelnější a luxusnější tělo z chirurgické oceli. Zároveň má taky víc paměti RAM a lepší zadní foťák s jednou čočkou navíc, 4násobným rozsahem optického zoomu a podporou formátu Apple ProRAW. Zajímavou vychytávkou je pak LiDAR skener pro ještě kvalitnější fotky a nové možnosti pro rozšířenou realitu.

iPhone 12 Pro Max umí všechno, co iPhone 12 Pro. Jen je větší a prostě se do něj vejde trochu víc šťávy. Na displeji s úhlopříčkou 6,7 palce vypadají všechny fotky a videa zase o něco líp a práce s mobilem je přehlednější a pohodlnější. Větší tělo taky výrobci dovolilo vměstnat do modelu Pro Max silnější baterii a větší objektiv s lepší optickou stabilizací.

iPhone 12 Mini je svými „vnitřnostmi“ nejpodobnější standardnímu iPhone 12, až na nižší kapacitu baterie se žádné velké kompromisy nekonají. Hlavní předností modelu jsou právě sexy rozměry. Po dlouhých letech, kdy se malé, kompaktní mobily téměř nevyráběly, působí novinka s 5,4palcovou úhlopříčkou jako zjevení.

iPhone 12: Vyberte si svou barvu a velikost paměti

Jednotlivé modely od sebe odlišíte i barevně. iPhone 12 a iPhone 12 Mini koupíte v cool červené, modré, bílé, černé a zelené barvě. Vyšší modely iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max se prodávají v luxusních barvách inspirovaných drahými kameny – šedá, modrá, zlatá a stříbrná.

Jak je u mobilů iPhone zvykem, máte také možnost si vybrat kapacitu úložiště. Nejlevnější iPhone 12 a iPhone 12 Mini mají 64 GB, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max pak začínají na dvojnásobku, 128 GB.