Inhalátory

Možná jste se setkali s druhým názvem inhalátoru – nebulizátor. Je to přístroj, jehož prostřednictvím můžete ošetřit dolní a horní cesty dýchací. Slouží i jako prevence před prevencí onemocnění dýchacích cest. Poradíme, jak vybrat ten správný inhalátor k vám domů.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

1 990 Kč - 2 699 Kč
Cena

Zobrazujeme 3 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Beurer IH 60

Beurer IH 60

Inhalátor, Typ inhalátoru: kompresorový, Nebulizační výkon inhalátoru: 0,25 ml/min., Vhodný pro děti, Inhalace léků


2 159 Kč

Laica NE1001 ultrazvukový inhalátor

Laica NE1001

Ultrazvukový inhalátor, Typ inhalátoru: ultrazvukový, Nebulizační výkon inhalátoru: 0,4 ml/min., Vhodný pro děti, Inhalace léků, Hmotnost:…


1 990 Kč

Beurer IH26 dětský inhalátor

Beurer IH26.1

Inhalátor, Typ inhalátoru: kompresorový, Nebulizační výkon inhalátoru: 0,3 ml/min., Vhodný pro děti, Inhalace léků, Hmotnost: 1400 g


2 049 Kč 1 999 Kč

O kategorii

Co je to inhalátor

Inhalátor je speciální přístroj, který vytváří aerosol (přístroj rozprašuje léčivý roztok, který vy inhalujete. Inhalátor pomůže také v boji proti rýmě, kašli nebo astma. Díky inhalaci se vám rozpustí hlen, očistíte si dýchací cesty a zároveň se vám sníží potřeba kašlat, protože dojde k zvlhčení sliznice dýchacích cest. V inhalátoru můžete použít Vincentku, ale také klasický solný roztok, který vás jistě nutila maminka dýchat, když jste byli nemocní. Pokud je onemocnění vážnější, může vám lékař předepsat i speciální léky na předpis, které budete inhalovat.

Jak vybrat inhalátor?

Při výběru inhalátoru berte v potaz především rozprašovací výkon. Čím vyšší bude rozprašovací výkon, tím rychleji se dostane léčivý přípravek do dýchacích cest. A zároveň se sníží i doba, jak dlouho musíte za jedno sezení přístroj používat. Nezapomeňte také na velikost zásobníku na léčivo.

Jaké typy inhalátorů dnes existují?

Kompresorový inhalátor: Je ideální v případě, že máte v plánu inhalovat pravidelně. Funguje pomocí stlačeného vzduchu, který změní skupenství tekutého léku na aerosol. Hodí se pro všechny druhy léčiv. Jen počítejte s tím, že je přístroj větší a hlučnější.

Ultrazvukový inhalátor: Malý a tichý ventilátor vytváří aerosol s léčivem. Hodí se spíše pro pro prevenci a především pro inhalaci Vincentky. Pokud víte, že budete muset inhalovat hustější léčivo, sáhněte raději po kompresorovém inhalátoru.

Membránový inhalátor: Za pomocí vibrace membrány s miniaturními otvory protlačí přístroj léčivo. Je oblíbenou variantou mezi astmatiky.

Parní inhalátor: Bývá nejlevnější variantou. Je ale také nejméně účinný a hodí se jen pro inhalaci Vincentky, nebo jiné minerální vody. Slouží také spíše pro hydrataci pokožky a pro uvolnění pórů.

TIP: Pokud máte doma ještě miminko, mohla by se vám hodit i odsávačka hlenů.