Indukční varné desky

Tak šikovně žádná jiná varná deska neslouží. Indukční deska zahřeje jen dno nádoby a neposílá do světa energii, která by zůstala nevyužitá. Pořiďte si k ní i vhodné nádobí a uvidíte, že se vám investice brzy vrátí.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

Haier
Značka

Zobrazujeme 9 výsledků Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Haier HAMTSJ86MC/1

Haier HAMTSJ86MC1

Indukční varná deska, Počet varných zón: 4, Funkce Boost, Dětská pojistka, Ukazatel zbytkového tepla, Celkový příkon desky: 7,4 kW, černá…


24 990 Kč

Haier HA2MTSJ68MC

Haier HA2MTSJ68MC

Indukční varná deska, Počet varných zón: 4, Funkce Boost, Dětská pojistka, Ukazatel zbytkového tepla, Celkový příkon desky: 7,2 kW, černá…


19 990 Kč

Haier HAIPSJ64MC

Haier HAIPSJ64MC

Indukční varná deska, Počet varných zón: 4, Funkce Boost, Dětská pojistka, Ukazatel zbytkového tepla, Celkový příkon desky: 7,0 kW, černá…


14 990 Kč

Haier HA2MTSJP58MB1

Haier HA2MTSJP58MB1

Indukční varná deska, Počet varných zón: 4, Funkce Boost, Dětská pojistka, Ukazatel zbytkového tepla, Celkový příkon desky: 7,2 kW, černá…


22 990 Kč

Haier HAMTSJP86MC/1

Haier HAMTSJP86MC/1

Indukční varná deska, Počet hořáků/varných zón: 4, Výška: 5,6 cm, Šířka: 80 cm, Hloubka: 52 cm


25 990 Kč

Haier HAMTSJ66TFTCF

Haier HAMTSJ66TFTCF

Indukční varná deska, Počet varných zón: 4, Funkce Boost, Dětská pojistka, Ukazatel zbytkového tepla, Celkový výkon: 7,2 kW, černá, Smart…


34 990 Kč

Haier HAMTSJ86TFTCF/1

Haier HAMTSJ86TFTCF/1.foto

Indukční varná deska, Počet hořáků/varných zón: 4, Výška: 5,6 cm, Šířka: 80,0 cm, Hloubka: 52,0 cm


39 990 Kč

Haier HAISJ64MC indukční varná deska

Haier HAISJ64MC

Indukční varná deska, počet varných zón: celkový výkon: 7,0 kW, černá, inteligentní mobilní ovládání, výška: 5,6 cm, šířka: 59 cm, hloubka:…


14 990 Kč

Haier HAFRSJ64MC

Haier HAFRSJ64MC

Indukční varná deska, Počet varných zón: 4, Funkce Boost, Dětská pojistka, Ukazatel zbytkového tepla, Celkový příkon desky: 7,2 kW, černá…


15 990 Kč

O kategorii

Pusťte z hlavy mýtus, že indukční varná deska je „jen trochu lepší verze té elektrické“. Jde o báječnou vychytávku, kterou ocení jak singles, tak páry i velké rodiny. Jakmile do ní a do vhodného nádobí zainvestujete, bude stačit chvilka a zamilujete se. Pak už budete jen vařit a počítat úspory.

Jak indukční varná deska funguje?

Je to úplné kouzlo. Indukční varná deska zahřívá jen nádobu, se kterou na ní pracujete. Začít můžete prakticky ihned po jejím zapnutí a stejně tak rychle se po skončení práce zchladí. Nemusíte tak myslet na využívání zbytkového tepla a plýtvání energií. Oproti elektrické nebo sklokeramické varné desce je vaření mnohem rychlejší.

Výhody a nevýhody indukční varné desky

Indukční varná deska vás mile překvapí v mnoha ohledech: Vaří skutečně rychle, její provoz je vysoce úsporný, údržba je snadná, ovládání intuitivní, spousta modelů nabízí pokročilé funkce a samozřejmostí jsou různé bezpečnostní prvky.

Nevýhody jsou jen dvě: na indukční varnou desku potřebujete speciální nádobí, které bude schopné přijímat z desky energii, a podstatným parametrem je také cena. Tento druh varných desek bývá dražší než elektrická nebo sklokeramická klasika. Investice se vám ale zaručeně vrátí v podobě úspor za elektřinu.

Mnoho tváří indukčních varných desek

Když si budete chtít indukční varnou desku pořídit, pravděpodobně se budete rozhlížet po čtyřzónové a černé. Výrobci už si ale skutečně dávají záležet, a tak je k dostání i indukční deska dvouplotýnková (zejména pro singles a páry), a dokonce i indukční varná deska bílá, šedá, nerez nebo stříbrná (pro fajnšmekry, kteří chtějí mít kuchyni vyladěnou do posledního detailu). Neslevujte zbytečně ze svých požadavků, výběr je velký!

Jak vybrat indukční varnou desku?

Při volbě sledujte tyto vlastnosti:

  • Rozměry. Varnou desku budete chtít pravděpodobně zapustit do kuchyňské linky. Proto v prvé řadě myslete na to, aby se vám do vybraného prostoru vešla.
  • Celkový příkon varné desky. Čím větší příkon, tím vyšší možný výkon. Chcete-li na indukční varné desce vytvářet dobroty denně a ve větší míře, uděláte dobře, když na tomto parametru nebudete šetřit. Je ale dobré myslet i na to, že vyšší příkon znamená větší spotřebu energie.
  • Počet varných zón. Indukční desky se liší počtem zón a zároveň rozdělením na malé, standardní a velké zóny. Vybírejte si podle toho, v jak velkých nádobách zpravidla vaříte.
  • Funkce Boost. Tato funkce se hodí hlavně na co nejrychlejší ohřátí vody na bod varu. Varná zóna na vaše přání vydá co největší výkon, aby byl úkon co nejrychleji hotov.
  • Flexi zóna. Ačkoli jsou na indukční varné desce zóny dané, když budete chtít využít například abnormálně velkou nádobu na vaření, zóny si můžete přizpůsobit tak, aby byl ohřev co nejefektivnější.
  • Další vlastnosti. Hodí se například časovač, ukazatel zbytkového tepla (který vás případně upozorní na to, že varná zóna ještě nevychladla), dětská pojistka, automatické vypnutí nebo udržení teploty (když chcete například servírovat hotové jídlo později).
  • Značka. Dáváte v domácnosti přednost konkrétní značce? Co třeba značky Beko, Gorenje nebo AEG?