Sklenice a šálky na kávu

Vyberete si pro svou kávu správnou sklenici nebo šálek. Pro espresso potřebujete jiný šálek než pro caffe latte. Mrkněte také na termohrnky a cestovní šálky na kávu, které s sebou můžete vzít kamkoliv. Zapomeňte na neekologické jednorázové kelímky na kávu.

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

zelená
Barva

Zobrazujeme 4 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

O kategorii

Jak vybrat správný šálek na kávu

Každý milovník si kávy si chce svůj šálek kávy vychutnat ve správném hrnku nebo skleničce. Jednotlivé druhy kávy totiž patří do různých sklenic a šálků. Ty se liší nejen svým tvarem a materiálem, ale především objemem.

  • Šálky na espresso – sklenice nebo šálek na espresso má většinou objem 60– 90 ml. Klasické espresso je připravené během pár desítek sekund pod velikým tlakem alespoň 9 barů. Jeho objem většinou bývá 30 ml. 
  • Sklenice na cappuccino – mívá většinou objem 150–180 ml. Základem je 30 ml espressa dolité teplým mlékem a mléčnou pěnou. Do šálku na cappuccino si klidně připravte i americano. To je klasické espresso dolité horkou vodou. 
  • Sklenice na latte macchiato  – latte macchiato se připravuje vždy do vysoké sklenice o objemu minimálně 250 ml. Základ tvoří teplé mléko, 30 ml espressa a na vrchu jemně krémová mléčná pěna. 
  • Sklenice na caffe latte – na správné latte potřebujete sklenici o objemu minimálně 280–330 ml. Můžete si připravit latte i do větší sklenice, podle toho, kolik mléka preferujete. 

Termo sklenice na kávu a cestovní hrnky: Zapomeňte na jednorázové kelímky

Víte, že i v kavárně vám udělají kávu do vlastního hrnku? Tím snížíte produkci jednorázových kelímků, které dost zatěžují planetu. Termo sklenice a cestovní hrnky využijete hlavně při cestách do práce, do školy nebo do přírody.

Cestovní hrnek na kávu nesmí chybět ve výbavě žádného milovníka kávy. Vybírat můžete podle objemu, barvy i materiálu.

Proč si pořídit cestovní termohrnek na kávu:

  • Šetříte přírodu – cestovní hrnek můžete opakovaně používat. Neprodukujete zbytečné množství odpadu. 
  • Nápoj vydrží déle teplý – kamkoli se s hrnkem vydáte, máte po ruce teplou kávu nebo čaj. 
  • Jsou skladné a lehké – kelímek nezabere příliš místa ani v batohu. Můžete ho s sebou vzít na jakýkoliv výlet.
  • Na výběr je spousta materiálů – termohrnky najdete plastové, nerezové ale také z bambusových vláken. Bambusové hrnky mají výhodu, že jsou zcela rozložitelné.