Homematic IP HmIP-SK4 startovací sada


Startovací sada, Oblast využítí: ovládání spotřebičů smart domácnosti, Typ SMART produktu: sada / kit, Kompatibilní s hl. asistentem: Google Assistant, Technologie smart ovládání: 868Mhz, Napájení: 230V + baterie. Více info


Cena 9 759 Kč

Přihlásit se / Registrovat a získat zpět na další nákup : 98 Kč Zobrazit nápovědu


Spočítat splátky

Top příslušenství

Bežná cena
Zdarma
Věrnostní cena Zdarma

Zobrazit všechno příslušenství

Popis produktu

Startovací sestava požárního zabezpečení Homematic IP HmIP-SK4 určená pro počáteční integraci inteligentní domácnosti Homematic IP s důrazem na požární ochranu objektu obsahuje základ každého požárního zabezpečení a otevírá dveře do světa profesionální řady výrobků značky Homematic IP. Sestava obsahuje centrální jednotku (HmIP-HAP), 3× bezdrátové kouřové hlásiče požáru (HmIP-SWSD) s funkcí nouzového LED osvětlení, certifikované dle normy ČSN/EN 14604 a bezplatnou mobilní aplikaci dostupnou pro operační systém Android a iOS.

Inteligentní řešení ochrany

Bezpečnostní řešení Homematic IP spolehlivě ochrání různé typy objektů jako jsou domy, byty, chaty, kanceláře, garáže, obchody, sklady či úřady před požárem, vloupáním nebo zaplavením vodou. Kompaktní a elegantní design vhodný pro jakýkoli interiér, mimořádná uživatelská přívětivost, chytrá mobilní aplikace Homematic IP pro snadnou a intuitivní konfiguraci systému inteligentní domácnosti. Sestava centrální jednotky (HmIP-HAP) a 3× kouřových hlásičů požáru (HmIP-SWSD) tvoří základ požárního zabezpečení jakéhokoli objektu a je připravena odvrátit potenciální nebezpečí v podobě požáru s možností modulárního rozšíření dokoupením dalších komponent systému chytré domácnosti a zabezpečení Homematic IP jako jsou PIR detektory pohybu, sirény, klávesnice, záplavové senzory, dálkové ovladače, spínané zásuvky a podobně.

Centrální jednotka (HmIP-HAP)

Pracuje jako přístupový bod a nabízí pohodlné nastavení a ovládání komplexního systému zabezpečení a chytré domácnosti Homematic IP přes ethernetové připojení ke standardnímu routeru a pomocí intuitivní aplikace (pro Android a iOS) určené pro chytré telefony. Mobilní aplikace umožňuje okamžitou reakci na zprávy a upozornění ze systému vaší chytré domácnosti a spojuje všechna zařízení Homematic IP prostřednictvím bezplatného, ​​neomezeného cloudu, ten umožňuje nastavení a řízení systému odkudkoli na světě, přenos důležitých informací a aktualizaci softwaru a firmwaru zařízení, předává konfigurační a provozní příkazy z aplikace Homematic IP směrem k jednotlivým zařízením chytré domácnosti. Samozřejmostí je také ovládání hlasem prostřednictvím home asistenta (podporovaná komunikace s Google Assistant a Amazon Alexa).

Kapacita systému

K centrální jednotce (HmIP-HAP) lze připojit až 15 uživatelů, 80 komponent systému, videokamery a vytvořit nespočet scénářů. Připojením další centrální jednotky (HmIP-HAP) lze systém rozšířit o dalších až 40 komponent systému (maximálně 120 komponent a 2 centrální jednotky na jednu instalaci).

Bezdrátový kouřový hlásič požáru

Hlásiče požáru jsou základním prvkem požární ochrany každého objektu. Hlásič (HmIP-SWSD) reaguje na přítomnost kouře a v případě poplachu aktivuje vestavěnou sirénu o síle 85 dB, nouzové LED osvětlení a odešle poplašný signál do centrální jednotky (HmIP-HAP). Uživatel tak vzápětí obdrží informaci o poplachové události prostřednictvím push notifikací mobilní aplikace Homematic IP na smartphonu.

Schválení

Kouřový hlásič požáru (HmIP-SWSD) využívá moderní fotoelektrické (optické) technologie snímání a je nezávisle testován jako vyhovující všem evropským standardům. Samozřejmostí je jak certifikát CE, tak schválení dle ČSN/EN 14604:2006 a CPD. Určen pro montáže do novostaveb dle vyhlášky 23/2008 Sb. Vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb (ve změně č. 268/2011 Sb.).

Technologie

Všechny kouřové hlásiče požáru (HmIP-SWSD) provozované v jednom systému Homematic IP jsou vzájemně bezdrátově propojeny. V jednom systému tak může být propojeno s centrální jednotkou (HmIP-HAP) až 40 kouřových hlásičů požáru (HmIP-SWSD). Pokud je například detekován požár v suterénu, spustí požární signalizaci nejen požární hlásič instalovaný lokálně v místě hoření, ale současně i další hlásiče požáru v systému Homematic IP instalované na dalších podlažích a v místnostech objektu. Součástí je nejen akustické varování vestavěnou sirénou o síle tónu 85 dB a vizuální červená LED indikace signalizace poplachu, ale současně aktivace výkonného nouzového bílého LED světla pro osvětlení únikové cesty v silně zakouřených prostorách pro včasné opuštění objektu.

Testování

Vybaven je velkým multifunkčním tlačítkem, které primárně slouží k pravidelnému testování provozuschopnosti hlásiče a systémových funkcí, současně jej však lze také využít k utišení akustické signalizace nežádoucího poplachu.

Napájení

Dvě napevno integrované (neměnitelné) lithiové baterie umožňují napájení hlásiče s téměř bezúdržbovým provozem až na dobu 10 let.

Mobilní aplikace Homematic IP

Jakmile je centrální jednotka (HmIP-HAP) připojena k internetu, lze využívat všechny funkce prostřednictvím bezplatné aplikace Homematic IP pro chytré zařízení dostupnou pro operační systém Android a iOS. Intuitivní aplikace je pravidelně aktualizována a rozšiřována o další funkce a zařízení, nabízí jasný přehled všech možných funkcí a scénářů. Mobilní aplikace Homematic IP umožňuje ovládání hned několika centrálních jednotek (HmIP-HAP) v různých instalacích (např. pro rekreační domy, bytové pronájmy atd.).

Hlasové ovládání

Velké množství zařízení Homematic IP a systémových funkcí nabízí pohodlné hlasové ovládání pomocí asistentů Amazon Alexa a Google Assistant.

Komunikace a bezpečnost

Centrální jednotka (HmIP-HAP) je připojena ke standardnímu routeru ethernetovým kabelem (RJ-45) a slouží jako rozhraní mezi cloudem Homematic IP umístěným výhradně na serverech v Německu a zařízeními Homematic IP ve vaší domácnosti. Bezdrátová technologie Homematic IP umožňuje komunikaci s komponenty až na vzdálenost 400 m v otevřeném prostoru nebo přes několik podlaží výškové budovy, což umožňuje spolehlivé připojení zařízení i na vzdálených místech.

Technická specifikace centrální jednotky

 • Napájecí zdroj: 5 V/DC
 • Napájecí napětí síťového zdroje (vstup): 100 - 240 V/50Hz
 • Max. příkon napájecího zdroje: 2,5 W Max.
 • Proudový odběr: 500 mA Max.
 • Spotřeba v pohotovostním režimu: 1,1 W
 • Stupeň krytí: IP20
 • Provozní teplota: 5 až 35 °C
 • Pracovní frekvence: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrátový dosah v otevřeném prostoru: až 400 m
 • Síťové rozhraní: 10/100 Mbit/s, Auto-MDIX

Technická specifikace kouřového hlásiče požáru

 • Napájecí zdroj: 2× 3V lithiové baterie (integrované)
 • Životnost baterií: obvykle 10 let
 • Stupeň krytí: IP20
 • Provozní teplota: 5 až 30 °C
 • Druh detekce poplachu: fotoelektrický
 • Výstup poplachu: piezzo signální zařízení (> 85dB ve vzdálenosti 3 m), stavové LED
 • Signalizace: dvoustavové LED
 • Certifikační značení: CE, Q label
 • Pracovní frekvence: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz
 • Bezdrátový dosah v otevřeném prostoru: 200 m

Obsah balení

 • Startovací sestava - 1× centrální jednotka, 3× kouřový hlásič požáru
 • 1× napájecí zdroj centrální jednotky
 • 1× síťový kabel UTP (RJ-45)
 • 1× stropní držák kouřového hlásiče požáru
 • Montážní materiál
 • Návod

Parametry produktu

Klíčové parametry produktu

Typ SMART produktu sada / kit
Oblast využítí ovládání spotřebičů smart domácnosti

Návody a manuály

Hodnocení

0,0 / 5

0 recenzí Homematic IP HmIP-SK4 startovací sada

0% Kvalita
Nehodnocené

0% Hodnota za peníze
Nehodnoceno

Jak pracujeme s recenzemi