Google Assistant Zobrazit popis

Psal se rok 2016, když spatřila světlo světa první verze Google Assistenta. Rozsvítí, zapne televizi, přečte vám článek na internetu nebo přehraje další díl oblíbeného seriálu. Dnes je Google Assistant totiž nedílnou součástí světa chytrých televizí.

Produkty

Jak funguje Google Assistant?

Možná znáte hlasového asistenta v chytrých hodinkách či chytrém mobilu, hlasoví asistenti jsou ale stále populárnější jako součást chytré domácnosti, smart televize nevyjímaje. S hlasovým asistentem od Googlu se domluvíte ve více než 30 jazycích, mezi které patří například angličtina, němčina nebo čínština. Čeština by měla časem přibýt.

Reproduktor Google Home stačí umístit do hlavní místnosti a kdykoliv od něj něco potřebujete, jen ho aktivujete příkazem „Hey, Google..“ nebo „Ok, Google..“. Pokud byste chtěli mít hlasového asistenta po celém bytě, můžete do ostatních místností rozmístit Google Home Mini Chalk.

Co všechno Google Assistant umí?

Když řekneme, že s Google Assistant můžete ovládat celou domácnost, vůbec nepřeháníme. Stačí mít chytré produkty, které jsou označeny logem „Google Assistant“. Google Home je kompatibilní s operačním systémem Android, tak s iOS. S čím vším ho můžete spárovat:

  • Termostat: Stačí jedno slovo a máte doma teplo
  • Meteostanice: Abyste věděli, jestli si vzít ráno deštník
  • Ovladače a spínače
  • Zásuvky: Zapněte konvici na čaj z gauče
  • Zabezpečení domácnosti: Zamknout, zapnout kamery a spát

A pak samozřejmě s chytrou televizí.

Google Assistant a smart televize

Google Assistant je dnes možné spárovat s většinou smart televizí. Následně můžete televizi ovládat jednoduše hlasem. Televize vám na váš pokyn přehraje hudbu z některé ze streamovacích platforem, spustí videa na Netflixu nebo na YouTube, případně vyhledá informace na internetu.