Herní sluchátka, headsety Zobrazit popis

Nejen pro týmové střílečky a e-sportové hry obecně jsou kvalitní herní sluchátka povinná výbava. Nestačí přece jen vidět – musíte vždy dobře slyšet, kde se co šustne, abyste tam hned mohli hodit granát nebo poslat armádu. Zároveň díky nim můžete komunikovat se spoluhráči nebo komentovat své hraní na Twitchi.

Produkty

Herní sluchátka: Uzavřete se do svého herního vesmíru

Herní sluchátka se liší od těch, které si berete s sebou ven na poslech hudby. Tím nejviditelnějším rozdílem je design. Headsety pro gamery mají většinou agresivní, vojenský či sci-fi design s výraznými, svítivými barvami. Zaujmou tak i na záběrech z webkamery  a budou ladit jak se samotnou hrou, tak s celým herním doupětem.

Dalším poznávacím znamením herních sluchátek je mikrofon. Zatímco běžná sluchátka na poslech hudby ho mívají zapuštěný nebo úplně chybí, ty nejoblíbenější herní headsety se za výrazný mikrofon nestydí. Je totiž naprosto zásadní, aby vás při týmové akci vaši parťáci dobře slyšeli a mohli jste se v reálném čase domlouvat na herní strategii, i když kolem zrovna zuří atomová válka.

Zdaleka nejoblíbenější z hlediska konstrukce jsou náhlavní herní sluchátka s pásem kolem hlavy, ve kterých máte uši uzavřené pěnovými náušníky. Odfiltrujete tak nežádoucí zvuky z okolí a zároveň vám sluchátka nebudou na hlavě vadit, ani když je budete mít nasazená celé odpoledne.

Vykašlete se na kabely, hitem jsou bezdrátová sluchátka

Sluchátka můžete mít propojená s počítačem nebo herní konzolí kabelem, koukněte ale i na bezdrátová herní sluchátka. Jasně, jejich ceny začínají trochu výš a je potřeba je nabíjet. Na druhou stranu se vám nestane, že se vám kabel zamotá do herního křesla a nemusíte si je sundávat, pokaždé když si potřebujete odskočit. Nabitá vydrží běžně třeba 16 hodin, to je dost.

Herní sluchátka jsou kompatibilní jak se stolními počítači a notebooky, tak se všemi aktuálními herními konzolemi včetně nových PlayStation 5Xbox Series X.  A když zrovna nepaříte, samozřejmě si do nich můžete pustit muziku nebo s nimi koukat na film. Ale třeba na běhání se opravdu nehodí, to radši koukněte na sportovní sluchátka.