Herní křesla Zobrazit popis

Dlouhé hraní na počítači vyžaduje pořádné herní křeslo, ve kterém budete moci bezbolestně a především pohodlně prosedět i dlouhé hodiny. U nás si proto vyberete nejen z mnoha designů, ale také budete mít z čeho volit i z hlediska funkčnosti a ergonomie.

Produkty

Na co si dát pozor při výběru herního křesla

Herní křeslo, to není jen o značce. Podívejte se, které parametry byste při jeho výběru měli sledovat.

Materiál konstrukce a nohou

Při tvorbě konstrukce výrobci nejčastěji používají poctivý kov, který toho vydrží víc než ještě stále hojně užívaný plast. To se ale samozřejmě podepisuje na ceně. Nohy herního křesla neboli kříž pak nejčastěji bývají kovové, nylonové nebo plastové.

Materiál potahu herního křesla

Velmi populární jsou v současné době herní křesla ze syntetické kůže, která pěkně vypadá a zároveň je levnější než kůže pravá. Příjemnou variantou je i herní křesla s textilním potahem. Ten nikdy nestudí, ale může být náročnější na údržbu.

Opěrky a područky u herního křesla

Aby vaše záda, svaly a klouby ani při delším hraní netrpěly, je vhodné vybrat si herní křeslo s opěrkami. Vhod přijde nejen opěrka hlavy pro příležitostné uvolnění šíje, ale i bederní opěrka, která poskytne podporu bederní páteři a zabrání tak jejímu kroucení. Područky by u těchto křesel měly být samozřejmostí, vy si však můžete vybrat, jestli je chcete mít pevné, nebo nastavitelné.

Mechanika

Asynchronní mechanika dovoluje pomocí páček nastavit výšku židle, sklon opěráku a sedáku. Synchronní mechanika je ještě o něco dál – dokáže totiž kopírovat váš sed a přizpůsobit mu sklon, aby se vám dobře sedělo, ale zároveň to stále bylo zdravé. Houpací mechanika je základ všeho a herní křeslo, které je vybaveno pouze jí, vždycky patří k těm levnějším.

Ostatní vlastnosti herních křesel

Pro někoho může být dále důležitá i hmotnost křesla a pochopitelně i barevné provedení, ať už má být střízlivé, nebo výraznější.