Garmin Varia Radar RTL 515 černý


GPS navigace, 0", Výdrž: 16 h, Voděodolnost, Bezdrátové provedení:, Automat. synchronizace s PC:. Více info


Cena 4 790 Kč

Přihlásit se / Registrovat a získat zpět na další nákup : 48 Kč Zobrazit nápovědu


Spočítat splátky

4,9 / 5

49×

97.6% Kvalita
Výborná

85.7% Hodnota za peníze
Výborná

49 nákup

Zobrazit 49 recenzí

Popis produktu

Cykloradar Garmin Varia RTL 515 se postará o vyšší bezpečnost pro cyklisty na cestách. Na nebezpečí nárazu vozidla zezadu upozorní spuštěním alarmu a světelnou signalizací. Registruje vozidla přibližující se ze zadní strany a podá informaci cyklistovi, který je ohrožen. Upozornění podává na vozidla ve vzdálenosti až 140 metrů. Po zachycení vozidla radar vyšle upozornění spuštěním zvukového alarmu na připojeném Garmin zařízení nebo smartphonu. Současně červené bezpečnostní LED světlo upozorní řidiče, že jste na cestě. Podporuje nastavení více profilů pro optimální použití. Vysoká odolnost vůči vodě (IPX7), sněhu a dešti vás neomezuje v používání radaru v každém počasí. Smartphone můžete připojit s Varia radarem integrovanou funkcí Bluetooth s využitím aplikace Varia App. Možnost nastavení zvukového a vibračního upozornění. Technologie ANT+ (10 m) poskytuje možnost připojení radaru ke kompatibilnímu zařízení Garmin nebo k samostatné jednotce RDU. Dobíjecí vestavěná lithium-iontová baterie. Výdrž na jedno nabití až 16 hodin.

Bezpečná jízda na kole

Radar je nezaměnitelným společníkem pro bezpečnou cyklistiku na běžné silniční komunikaci. Registruje vozidla, která se přibližují k jezdci ze zadní strany. Cílem radaru je upozornit ho na nebezpečí zadního nárazu vozidla a zároveň upozornit řidiče ve vozidle na cyklistu před ním. Radar dokáže upozornit na přibližující se vozidlo zezadu, vzdálené až 140 metrů. Po zaregistrování vozidla vyšle radar upozornění na připojené Garmin zařízení nebo i smartphone. Ten spustí alarm ve formě zvukového nebo vibračního upozornění. Současně začne blikat zadní červené LED světlo, které je viditelné až do vzdálenosti 1 km a šířen je v záběru až 220 stupňů od kola. Kromě samotného upozornění na příchozí vozidlo umí radar rozeznat i rychlost, jakou se přibližuje. Pokud by to byla příliš vysoká rychlost, displej se zbarví červeně a světlo zvýší intenzitu blikání.


Kompatibilita

Cykloradar RTL 515 ze série Varia doplňuje výbavu cyklopočítače ze série Edge 25/130/520/520Plus/530/820/830/1000/1030/Explore. Kromě toho je kompatibilní s hodinkami ze sérií Forerunner 945/Fénix 5 (Plus)/Fénix 6/Tactix Delta a Vivoactive3. Prostřednictvím vestavěného Bluetooth rozhraní se může spárovat radar i se smartphonem. Stačí si nainstalovat mobilní aplikaci Varia App. Prostřednictvím ní získáte přehled o situaci, která je momentálně za vámi. Zobrazí přibližující se auta a vyšle upozorňující signál. Zvukový a vibrační alarm můžete nastavit přímo v aplikaci. Pomocí technologie ANT+ ™ (10m) lze připojit radar ke kompatibilnímu zařízení Garmin nebo k samostatné jednotce RDU.

Bezpečná jízda v pelotonu

Model Varia™ RTL 515 umožňuje nastavit si i několik profilů pro optimální použití. Jedním z nich je jízda v pelotonu. Při tomto režimu radar sníží intenzitu osvětlení při blikání na přibližující se vozidlo, a tím zajistí, aby neoslnil dalších spolujezdce pelotonu.

Odolný vůči každému počasí

Ani deštivé počasí či sníh nejsou pro radar překážkou. Odolný je vůči dešti, sněhovým přeháňkám nebo potu. Certifikace na úrovni IPX7.

Lithium-Iontová baterie

Integrovaná lithium-iontová baterie je znovu dobíjecí. Výdrž baterie je vylepšena a celková délka výdrže na jedno nabití je až do 16 hodin aktivity při denním režimu/blikání/intenzita 65 lumenů/, až do 6 hodin při nočním režimu/blikání, intenzita 29 lumenů/. Při použití nepřerušovaného světla bez blikání dosahuje intenzitu 20 lumenů a výdrž baterie je do 6 hodin. Nabíjení je možné přes micro USB kabel, který je součástí balení. Montáž radaru je jednoduchá, v balení se nachází i montážní sada různých držáků na různé typy sedlovek.

Obsah balení: VARIA RTL515 radar, montážní sada, nabíjecí kabel, manuál.

Parametry produktu

Klíčové parametry produktu

Výdrž batérie 16 hod.
Akcelerometr Ne
Automat.synchronizace s PC Ano

Hodnocení

4,9 / 5

49 recenzí Garmin Varia Radar RTL 515 černý

97.6% Kvalita
Výborná

85.7% Hodnota za peníze
Výborná

Jak pracujeme s recenzemi

Vladimír

15. 2. 2024

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze Výborná


  • Prktičnost

Geniální výrobek pro každého cyklistu.


Ivo

19. 1. 2024

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze Vynikajicí


  • Vyborne "zpětné" zrcátko pro cyklisty. Hlavně ve městě
  • Jednoduché připojení
  • Zatím nevím

Mám radar pár týdnů, ale často vidím auto za mnou dřiv než ho slyším. Těch 140m fakt funguje.


Simona

10. 1. 2024

Celkové hodnocení

Kvalita Dobrá

Hodnota za peníze Dobrá


  • zatím spokojenost, vzhledem k počasí ještě nebyl plně využit
  • zatím se nic neobjevilo

Zatím je to krátká doba na hodnocení. Nebylo možné ještě naplno použít.


Adolf

28. 12. 2023

Celkové hodnocení

Kvalita Vynikajicí

Hodnota za peníze Výborná


  • zvýšená bezpečnost cyklisty na silnici
  • kvalitní radar, silné světlo, konektivita s cyklopočítačem i smartphonem
  • stále nemá USB C

Vhodné dokoupit originální pevný držák radaru na sedlovku.