Filtrační láhve

Filtrační láhve fungují na podobném principu jako filtrační konvice. Láhev je ale kompaktní a můžete ji nosit všude s sebou. Navíc některé filtry jsou účinné i proti většině bakterií, takže můžete bez obav pít nejen kohoutkovou vodu. Filtrační láhev využijete při sportu, outdoorových aktivitách, v práci nebo ve škole.

Kategorie produktů

Zobrazujeme 1 výsledek Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

Brita Fill&Go Active modrá

Hodnocení: 0 z 5, počet hodnocení: 0

brita fillgo active blue 4

Výprodej

Vestavěný displej: Ne, Objem: 0.6 L


299 Kč

O kategorii

Filtrační láhev: Praktický společník na dlouhé cesty přírodou

Při plánování delšího výletu musíte počítat s doplňováním vody. Na zádech totiž  určitě nechcete tahat vodu třeba na několik dní.
Filtrační láhve na vodu vám výlety usnadní. Díky filtrům s uhlíkovou tobolkou dokáží i z vody z přírodních zdrojů odstranit až 99 % škodlivých bakterií (E.coli, Tyfus, Cholera) a parazitických prvoků (tasemnice).

Účinnost filtrů se liší. Jeden uhlíková kapsle v lahvi dokáže vyčistit přibližně 100 litrů vody.  Až 4 000 litrů vody pak zvládne protéct přes vyměnitelný filtr. Poté je ideální ho filtry vyměnit, protože se jejich účinnost snižuje.

Tip: Pro všechna vaše outdoorová dobrodružství vám skvěle poslouží třeba filtrační láhev Lifestraw. Zbaví vodu choroboplodných zárodků a má výdrž až 4 000 litrů.

Filtrační láhve: Do práce, do školy i na sport

Kohoutkovou vodu filtrační láhve účinně zbavují také nepříjemné pachuti chloru. Kompaktní láhev využijete v práci, ve škole nebo při sportu.
Filtrační láhve seženete nejčastěji v objemu od 300 ml do 1 litru.

Tip: Na domácí použití se vám víc hodí filtrační konvice. Má větší objem, takže si najednou přefiltrujete větší množství vody. Tu pak doma využijete nejen na pití, ale také na přípravu kávy nebo čaje.

 Jak vybrat filtrační láhev:

  • Množství filtrů –  některé láhve mají kromě klasického filtru ještě uhlíkovou kapsli, která účinně zbaví vodu bakterií a choroboplodných zárodků a také eliminuje nepříjemný zápach chloru. 
  • Objem láhve – podle toho, kam s filtrační láhví plánujete vyrážet, vyberte vhodný objem. Na výlety je ideální alespoň půllitrová láhev. Do práce, do školy nebo na sport vám stačí klidně 300 ml. 
  • Možnost mýt filtrační láhev v myčce – zkontrolujte si, že je láhev vhodná do myčky nádobí. 
  • Zdravotní nezávadnost lahve – filtrační láhve se vyrábějí z plastu. Při výrobě některých se používá bisfenol A (BPA). Vybírejte takovou láhev, která je vyrobená bez použití BPA. Zdravotně nezávadné jsou třeba plastové lahve z Tritanu.