Elektrocentrály a nabíjecí stanice

Elektrocentrály a nabíjecí stanice vám zajistí přísun elektřiny, ať jste kdekoli. Jako praktický zdroj elektřiny poslouží na festivalech, koncertech, ale i při kempování v chatce nebo karavanu. Vyberte si spolehlivou elektrocentrálu nebo nabíjecí stanici.

Kategorie produktů

Zobrazujeme 0 výsledků Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

O kategorii

Elektrocentrály podle paliva

Nejčastěji narazíte na elektrocentrály se spalovacím motorem. Podle typu paliva pak rozlišujeme nejčastěji tyto druhy elektrocentrál. 

Benzínové elektrocentrály

Jsou ideální spíš na krátkodobý provoz, kdy dobře poslouží například jako domácí záložní zdroj elektřiny pro případ výpadku. Případně se hodí na stavby, koncerty nebo menší akce, kde potřebujete elektřinu. 

Benzínové elektrocentrály nebývají tak těžké, takže se dají snadno přenášet. 

Dieselové elektrocentrály 

Elektrocentrály na naftu bývají větší, výkonnější a hodí se i pro dlouhodobý provoz. Jsou ale také celkově robustnější, takže je s nimi manipulace složitější než s těmi benzínovými. Hůř se také přenáší kvůli vyšší hmotnosti. 

Poradí si ale s napájením i větším a náročnějších spotřebičů. 

Plynové elektrocentrály 

Větinou ke svému provozu využívá LPG, takže je ekologičtější než benzínové a naftové elektrocentrály. Ale doplnění paliva není tak snadné a také vyžaduje náročnější údržbu. 

Co jsou nabíjecí stanice a kde je využijete 

Představte si powerbanku, ale s mnohonásobně větší kapacitou, která dokáže zásobovat elektřinu několik spotřebičů a poslouží vám jako záložní zdroj energie prakticky kdekoliv. 

Přenosné nabíjecí stanice oceníte třeba při kempování 

Jestli se chystáte na jakoukoli dovolenou autem nebo karavanem, pak se vám přenosná nabíjecí stanice bude rozhodně hodit.

Díky praktickému displeji hned vidíte, kolik energie ji zbývá. Můžete s ní nabíjet prakticky jakoukoliv elektroniku a spotřebiče. 

Přenosná nabíjecí stanice vám tak nesmí chybět, pokud pravidelně vyrážíte kempovat nebo třeba rybařit. 

Nabíjecí stanice stanice můžete dobíjet klasicky z elektrické sítě nebo i pomocí solárního panelu. Případně i v autě pomocí autonabíječky.

Stanice vás případně upozorní na přehřátí a rovnou se vypne.