DVB-T2/H.265 HEVC Zobrazit popis

Vypínání stávajícího pozemního DVB-T vysílání už probíhá. Takže pokud vaše televize nový standard neumí, pořiďte si co nejdříve novou nebo si k ní kupte aspoň set-top box. Televize z naší nabídky s tunerem DVB-T2 a podporou kodeku H.265 HEVC jsou na nový standard s vyšší kvalitou obrazu 100% připraveny.

Duální tuner

Počet HDMI portů ?

Třída energ.účinnosti ?

Produkty

DVB-T2 s kodekem H.265 HEVC je nový standard digitálního pozemního televizního vysílání, který v Česku do roku 2021 nahradí současný standard DVB-T. Pokud máte starší televizi nebo set-top box, které nový standard nepodporují a chytáte signál přes anténu, měli byste si koupit novou TV nebo alespoň set-top box.

Pokud signál naopak přijímáte kabelem nebo přes satelit, žádný přechod na nové standardy řešit nemusíte. Na druhou stranu, pokud ještě máte doma obyčejnou televizi bez smart funkcí, rozhodně stojí za to o novém přístroji začít uvažovat.

Jak vybrat novou DVB-T2 televizi

Dobrá zpráva, standard DVB-T2 s kodekem H.265 HEVC podporuje drtivá většina nových televizí v naší nabídce. A podle čeho vybírat?

Velikost televize

Abyste vybrali správnou velikost, zjistěte si, jak daleko bude televize od sedací soupravy, respektive místa, ze kterého ji budete sledovat. Určitě neplatí přímá úměra: Čím větší televize, tím lepší zážitek. Při výběru myslete na velikost místnosti i preferované rozlišení televize. Čím má televize vyšší rozlišení, tím blíže u ní můžete sedět.

Full HD televize byste měli sledovat ze vzdálenosti, která odpovídá 2 až 3násobku úhlopříčky. Ful HD televizi s úhlopříčkou 40" (palců) si tedy nejlépe užijete ze vzdálenosti 1,2 metru. Sledujete-li ji z 1,7 m, zvolte 50". A pokud ještě dál, aspoň 2,3 m, pořiďte si úhlopříčku 70" nebo vyšší.

Pro 4K televizi pak postačí vzdálenost, která odpovídá uhlopříčce televizoru. A to díky výrazně vyššímu rozlišení.

Rozlišení

Á propos rozlišení: Čím vyšší rozlišení, tím ostřejší, jemnější a detailnější je obraz. Pokud chcete v maximální možné kvalitě chytat vysílání DVB-T2, pořiďte si televizi s rozlišením alespoň Full HD. Osmkrát detailnější 4K Ultra HD (nebo dokonce rozlišení 8K) je pak pro audiovizuální labužníky.

Typ obrazovky

Věrné podání barev, dostatečně široké pozorovací úhly a rychlou odezvu vám zajistí ta správná technologie zobrazování. Nejběžnější jsou LED obrazovky, na které se nekouká vůbec špatně. Další technologie, se kterými se můžete setkat, jsou například OLED televize, které nepotřebují podsvícení, nebo QLED technologie, u kterých dochází v posledních měsících k velkému rozvoji a zlepšení.