Diagnostické / Analytické osobní váhy

S diagnostickou váhou snadno získáte lepší přehled o svém těle. Zkontrolujete si nejen svou váhu, ale také si změříte procentro tělesného tuku, množství vody v těle nebo podíl svalové hmoty. Chytrou osobní váhu navíc snadno spárujete také se svým telefonem a údaje máte vždy po ruce v šikovné aplikaci. Podívejte se, jak si diagnostickou váhu vybrat.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

forever
Značka

Zobrazujeme 0 výsledků Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

O kategorii

Chytré diagnostické váhy: Pomůže snadné ovládání v mobilu a přehledná aplikace 

Určitě to znáte. Stoupnete si na váhu a hledíte na číslo, které vám toho ale samo o sobě příliš neprozradí. Samotná váha jako údaj totiž nestačí k tomu, abyste vyhodnotili svůj zdravotní stav nebo získali lepší přehled o tom, co vaše tělo zrovna potřebuje. 

Váha navíc často kolísá a to nejen v rámci měsíce, ale klidně i během dne. Záleží, co zrovna jíte, kolik máte pohybu, jestli zadržujete vodu. U žen pak váhu ovlivňuje také menstruační cyklus a snažit se ze zobrazených kilogramů vyčíst kloudné údaje je někdy spíš frustrující.

Právě proto se vám bude doma hodit chytrá diagnostická váha, která nejen že vám ukáže hmotnost těla, ale zároveň je schopna vám ukázat, kolik vody máte v těle, jak jste na tom s procentem tělesného tuku a kolik z celkové hmotnosti váží vaše svaly. 

Výhody chytré diagnostické váhy 

Propojíte ji s aplikací v telefonu - vytvoříte si svůj profil a získáte lepší přehled o svém zdraví. 

Nejen váží, ale měří i další údaje - zjistíte kolik máte v těle vody, tuku a svalové hmoty.

Jak funguje diagnostická váha: Změří vás díky senzorům 

Čím se diagnostická váha liší od klasické osobní váhy? Aby vám diagnostická váha mohla poskytnou více informací o složení vašeho těla, má v sobě zabudované elektrické senzory. 

Ty pak pracují na principu bioelektrické impedance. To znamená, že když na váhu stoupnete, vyšlou senzory do těla velmi jemný elektrický impuls. Ty pak změří elektrický odpor těla a díky tomu vám dokážou přibližně spočítat procento tělesného tuku, vody a svalů. 

Na diagnostickou váhu stoupejte vždycky s bosýma a suchýma nohama, aby bylo vážení a měření co nejpřesnější. 

Jaké funkce diagnostické váhy nejvíce oceníte 

Při výběru vaší ideální diagnostické váhy se zaměřte nejen třeba na maximální nosnost, ale také na funkce, které vám může nabídnout. 

Mezi ty základní patří: 

Měření tělesného tuku - ideální v případě, že se snažíte snížit procento tělesného tuku. Na samotném čísle na váze to nepoznáte. Ale váha vám ho dokáže poměrně přesně vypočítat. 

Měření svalové hmoty - nemusíte nutně nabírat svaly jako kulturista. Zdravé množství svalové hmoty je klíčové pro správné fungování těla. Diagnostická váha vám dá lepší přehled o tom, kolik z celkové hmotnosti tvoří právě svaly. 

Výpočet množství vody v těle - pokud máte problém se zadržováním vody a cítíte se díky tomu nepříjemně, protože máte pocit, že přibíráte, diagnostická váha vás může uklidnit. Zjistíte, že kila navíc tvoří především voda, která zase z těla odejde. Nicméně voda v těle zabírá více než 50 % hmotnosti. 

Měření hodnoty BMI - Body Mass Index je sice v mnoha ohledech nedostatečný údaj o zdravotním stavu, může vám ale napovědět, jestli se neblížíte do nezdravých hranic podváhy nebo nadváhy. Sledujte ale i další ukazatele k lepšímu odhadu celkového stavu vašeho těla. 

Funkce paměti - váha si dokáže uložit profily různých uživatelů, takže diagnostickou váhu může používat celá rodina. Některé váhy dokážou vytvořit osobní profily až pro 5 uživatelů.