Dalekohledy Zobrazit popis

Na výlet do přírody, na dostihy ale i do divadla se hodí dalekohled – ať z toho něco máte. Vždyť když se něco zajímavého děje desítky, ba i stovky metrů od vás, pouhé oko nestačí. V nabídce i přímo na skladě máme především binokulární dalekohledy. Jak kapesní modely, tak pořádné dalekohledy až se 16násobným přiblížením.

Produkty

Jak vybrat dalekohled? Zvětšení není všechno

Samozřejmě, s dalekohledem všichni chceme vidět co nejdál. Jenže velké zvětšení má i své nevýhody. Tou první je malé zorné a potřeba neustále s dalekohledem „švenkovat“. další nevýhodou potom je roztřesený obraz. Nic naplat, při velkém zvětšení je mnohem těžší udržet dalekohled v klidu. Třetím limitujícím faktorem je pak světelnost.

Kapesní dalekohled je lehčí, s velkým ale dohlédnete dál

Čím dál se dalekohledem díváte, tím tmavší je obraz. Nenaděláte nic, to jsou zkrátka zákony optiky. Kapesní dalekohled je lehčí, s velkým ale dohlédnete dál Kapesní dalekohledy, které pověsíte na krk a ani o nich nevíte, mají obvykle zvětšení 7x – 10x. Dostatečné na to, abyste se pokochali výhledem z rozhledny nebo je s sebou přibalili na dostihy.

Větší dalekohledy, se kterými dohlédnete přeci jenom dál, s nedostatkem světelnosti bojují větším průměrem objektivu. Jsou tedy výrazně větší a dosti se pronesou. Těch zhruba tři čtvrtě kilogramu kolem krku nebo v batohu na delší túře pocítíte. Pokud ale vyrážíte například pozorovat plachou zvěř, je velký dalekohled správnou volbou.

Tip: Pokud plánujete binokulár používat v přírodě i při špatném počasí, rozhodně doporučujeme voděodolný dalekohled.

Dalekohledy Olympus a Nikon hrají prim

V oblasti dalekohledů bodují stejní výrobci jako u fotoaparátů. Chybu tak neuděláte, když sáhnete po dalekohledu Olympus nebo po dalekohledech Nikon.