Cyklonové vysavače

Evokuje vám cyklonový vysavač smršť, po které své bydlení nepoznáte? Nejste tak daleko od pravdy. Bezsáčkové vysavače jsou skvělými parťáky na úklid pro všechny, kterým záleží na hygieně i během „očistného procesu“ domácnosti. Výsledek vhodně vybraného vysavače vás opravdu mile překvapí.

Kategorie produktů

Aplikované filtry

Smazat všechny filtry

770-890 W
Maximální příkon
Eta
Značka

Zobrazujeme 2 výsledky Použijte filtr pro zpřesnění požadavků.

ETA 0516 90000 Ambito podlahový vysavač

ETA 51690000

Podlahový vysavač, Objem sáčku/nádoby: 1,5 l, Maximální hlučnost: 79 dB, Operační rádius: 8 m, Materiál rourky: kov, Hmotnost: 4,9 kg


1 799 Kč

ETA Salvet Animal AAAA 1513 90000 podlahový vysavač

ETA 151390000

Podlahový vysavač, Objem sáčku/nádoby: 2,2 l, Maximální hlučnost: 70 dB, Regulace výkonu, Materiál rourky: kov, Hmotnost: 7,3 kg


3 299 Kč

O kategorii

S cyklonovým vysavačem se nemusíte starat o sáčky do vysavače, jejich nákup a výměnu. Zároveň vás potěší svým stálým sacím výkonem. Jen je potřeba na něm nešetřit, protože to by se mohlo odrazit právě na efektivitě jeho práce. A co při samotném výběru sledovat?

Příkon a sací výkon cyklonového vysavače

Příkon se vyplatí brát v úvahu, neplatí ale, že by nižší hodnoty poukazovaly na nedostatečné sání a že by vyšší hodnoty automaticky znamenaly dokonalý výsledek. Příkon se u cyklonového vysavače pohybuje od 200 do 1 600 W, udává tedy, kolik elektrické energie přístroj ke svému fungování potřebuje. U bezsáčkových vysavačů doporučujeme příkon aspoň 350 W. Sací výkon se nedá u všech vysavačů a značek měřit stejně, jde tedy sice o jeden z nejdůležitějších parametrů, nicméně je potřeba pracovat s ním jen orientačně. Platí však, že výkon je zhruba 20-35 % příkonu.

Typ filtru u cyklonového vysavače

U vysavačů hodně záleží i na typu filtru, jímž je osazen. Základem je mikrofiltr z tkaniny nebo molitanu, ten postačí těm méně náročným. Znatelně lepší volbou jsou certifikované EPA a HEPA filtry. Čím vyšší číslo najdete v jejich označení, tím lépe. Například vysavač s filtrem HEPA 13 zlikviduje i 99,95 % nečistot a alergenů. Do domácností pro alergiky a astmatiky není od věci pořídit bezsáčkový vysavač s vodním filtrem (pozor, není to totéž co vodní vysavač). Vodní vír uvnitř vychytá nečistoty ze vzduchu a prachové částečky zvlhčí. Zpátky ven se dostává čistý vzduch a komfortnější je i práce s odpadem – nádržku jednoduše vylijete a prachové částice se tak nevrátí do vzduchu.

Objem prachové nádoby u cyklonového vysavače

Objem není u cyklonového vysavače úplně zásadní, nicméně může se pohybovat od 0,7 do 4,9 l, přičemž nejčastěji se setkáte s hodnotami od 1,2 do 2 l. Do běžné domácnosti stačí i nádoba o objemu 1,5 l. Po každém vysávání byste ji totiž stejně měli vyprázdnit.

Délka kabelu a akční rádius

Pokud vysáváte větší byt než garsonku, určitě se zajímejte i o délku kabelu, abyste ho nemuseli po každém třetím úkroku přepínat do jiné zásuvky. V nabídce jsou dnes i kabely dlouhé 9 m, zvažte tedy, kolik potřebujete. S tím souvisí i akční rádius, tedy vzdálenost, na kterou dosáhnete od elektrické zásuvky – počítá se kabel, hubice a relevantní doplňky. Bezsáčkové vysavače zpravidla nabízejí akční rádius od 6 do 13 m.

Použité materiály a spolehlivost fixace

Nechcete-li se u vysávání pokaždé trápit, vybírejte si trubice spíš z nerezu nebo oceli, nikoli z plastu. Tím byste sice ušetřili, nepracovalo by se vám ale tak dobře. Stejně tak si hned po koupi vyzkoušejte, jak dobře jde zafixovat teleskopický výsun.

Další funkce cyklonových vysavačů

Kromě základu si u cyklonového vysavače můžete vybírat i z nejrůznějších doplňkových funkcí, jako je třeba funkce mokrého vysávání, která přijde vhod při rozlití tekutin nebo odstraňování skvrn z koberců a čalounění, indikátor zanesení filtru, nejrůznější hubice, funkce Soft Start, která pozvolným startem chrání motor a prodlužuje jeho životnost, a další.