Čtečky čipových karet

Se čtečkou čipových karet se přihlásíte do internetového bankovnictví, podáte daňové přiznání nebo stvrdíte dokumenty elektronickým podpisem. Zjednodušte si vyřizování věcí online a vyhněte se frontám!

Kategorie produktů

O kategorii

Touch ID, Face ID a teď i čtečka čipových karet

Ne, nejedná se o další nutnost k tiskárnám účtenek pro podnikatele. Čtečka čipových karet je tu především pro domácí využití. Připojíte ji k počítači a některé přes bluetooth i k telefonu. A k čemu tedy slouží? Čtečku čipových karet využijete především k přihlašování do aplikací, jako je:

  • internetové bankovnictví,
  • podání daňového přiznání,
  • výpis z rejstříku trestů, katastru nemovitostí a další místa na přístup s eObčankou,
  • zabezpečené firemní systémy,
  • jakékoliv aplikace, které vyžadují elektronický podpis.

Čtečka čipových karet funguje jako ověření vaší identity a usnadňuje vám zařizování záležitostí, podpisy smluv, přístupy do systémů a komunikaci s oficiálními institucemi online, takže nemusíte chodit po úřadech a stát frontu na pobočkách.

Čtečky čipových karet: jak se mezi nimi vyznat?

Základní funkce mají všechny čtečky stejné (tedy být schopny přečíst a zpracovat data z vaší karty, občanky či jakékoliv jiné karty s čipem). Rozdíl v cenách dělá jejich design, značka a především jejich zabezpečení. U levnějších čteček čipových karet zadáváte kódy přímo do svého počítače, ke kterému čtečku s kartou připojíte, dražší modely už jsou vybaveny displejem a někdy dokonce i klávesnicí, takže kód zadáváte přímo do čtečky. Komunikace tak neprobíhá přes váš počítač a proto je i bezpečnější.

Zařizujete si kancelář? Nezapomeňte také na: