Concept OPK4960ds


Komínový odsavač par, Maximální výkon odsávání: 486,8 m3, Maximální hlučnost: 57 dB, Třída energetické účinnosti: A +, Materiál: nerez, Celková spotřeba: 12,8 kWh, Počet rychlostí: 4, Smart ovládání mobilem: Ne, Výška: 56 cm, Šířka: 60 cm, Hloubka: 50 cm. Více info


Cena 6 999 Kč

Přihlásit se / Registrovat se a získat 70 Kč zpět na další nákup: Zobrazit nápovědu


Spočítat splátky

Top příslušenství

Bežná cena
Zdarma
Věrnostní cena Zdarma

Zobrazit všechno příslušenství

Popis produktu

Komínový odsavač par Concept OPK4960ds v příjemném nerezovo-černém provedení šíře 60 cm je vybaven dotykovým ovládáním. Má jednoduchou obsluhu, nabízí 4 rychlosti odsávání, LED osvětlení 1× 5 W, režim odloženého vypnutí (až na 60 minut), režim automatického odvětrávání. Odsávání je přímo do komína, nebo můžete využít i recirkulaci (po dokoupení uhlíkových filtrů Concept 61990258 (potřebné 2 ks). Maximální výkon odsávání dosahuje 486,8 m³/hod.

 

 

Výkon odsavače

Výkon odsavače Concept OPK4960ds by měl odpovídat minimálně 7-10 násobku objemu místnosti, ze které má odvádět výpary. Pokud máte kuchyň propojenou s obývacím pokojem, musíte započítat oba pokoje. Velmi praktickou funkcí při odsavači je individuální nastavení stupně výkonu, pomocí kterého můžete okamžitě zvýšit výkon na maximum, čím rychleji odvede vzniklou páru a všechny nežádoucí zápachy z vaření, popř. oxid dusíku, který vzniká při vaření na plynu. Stejně důležité je i umístění odsavače nad varnou plochu. Podle norem by měl odsavač umístit minimálně 65 cm nad elektrickou varnou deskou 75 cm nad plynovou varnou deskou. Maximální výkon odtahu dosahuje 486,8 m³/hod. Pracuje s maximální hlučností 57 dB. Jeho provoz je možný s odtahem do komína nebo v režimu recirkulace. Průměr odtahu digestoře je 150 mm. Odsávání probíhá přes tukové filtry v režimu recirkulace. Díky tomu je odsávání důkladné i v případě vaření na všech varných zónách.

Variabilní výška odsavače

Výška odsavače je zpravidla udávána v minimálních a maximálních hodnotách. V balení jsou k dispozici dva komíny, které do sebe zapadají, takže si výšku můžete nastavit přesně podle svých potřeb.

Recirkulace vzduchu

Pokud nemáte možnost v kuchyni odvést páru ven, využijete funkci recirkulace. V běžném odsavači najdete tukový filtr, který na sebe váže mastnoty. Při recirkulaci přidáte za tukový filtr i uhlíkový, který pohlcuje pachy. Pro odsávání s recirkulací je třeba si zakoupit uhlíkový filtr 61990258 potřebné jsou 2 kusy. To znamená, že výpary se po důkladném přefiltrování v odsavači vrátí zpět do místnosti jako čistý vzduch. Schopnost tohoto filtru pohlcovat pachy je daná četností jeho používání. Při normálním využívání 2-3× týdně má tuto schopnost cca 3-4 měsíce.

LED osvětlení

Odsavač je vybaven velmi úspornými LED diodami s 3 odstíny světla, které dokonale osvítí vaši varnou desku. Disponuje režimem nočního osvětlení, který se automaticky aktivuje v okamžiku, kdy světelný senzor zaznamená v místnosti nedostatek světla. Odsavač se rozsvítí a poskytuje tlumené světlo po celou noc. Jakmile se rozední, režim nočního osvětlení se opět vypne.

Čištění tukových filtrů

Tukové filtry slouží k zachycování mastného prachu, a aby vám dobře sloužily, je nutná jejich pravidelná kontrola a údržba. Jednoduše filtry vyjměte z těla odsavače, vložte do myčky a spusťte program s nižší teplotou (vyhněte se použití agresivních mycích prostředků). Pokud nemáte přístup k myčce, odmočte filtry v teplé jarové vodě a pak je vyčistěte pomocí kartáčku.

Dotykové ovládání

Odsavač je vybaven moderním dotykovým panelem s LED podsvícením, jehož ovládání je velmi snadné a intuitivní. 

Parametry produktu

Klíčové parametry produktu

Šířka 60 cm
Maximální hlučnost 57 db
Maximální výkon odsávání 486.8 m3

Návody a manuály

Hodnocení

0,0 / 5

0 recenzí Concept OPK4960ds

0% Kvalita
Nehodnocené

0% Hodnota za peníze
Nehodnoceno