Chytré dětské chůvičky: Pohlídají optimální teplotu v místnost a pustí ukolébavku

Chytré dětské chůvičky: Pohlídají optimální teplotu v místnost a pustí ukolébavku

 • 16. 02. 2021

Dětské chůvičky dokážou přenášet nejen zvuk, ale také obraz. Ty chytré zvládnou kontrolovat optimální teplotu v pokoji, kde miminko spí. A dokonce mu na dálku pustí i ukolébavku. Jak se ale v záplavě dětských chůviček orientovat a vybrat skutečně takovou, která bude rodičům nejlépe vyhovovat? Poradíme, na co se při výběru dětské chůvičky zaměřit, co si ohlídat a jak vybrat tu nejlepší pro vaše potřeby.

Základní parametry dětských chůviček

Při výběru dětské chůvičky hraje největší roli způsob použití. Různé parametry chůviček se hodí v případě, kdy plánujete chůvičku používat převážně doma, nebo s ní chcete také často cestovat. Jiný rozsah potřebujete v rodinném domě a jiný v bytě. Pokud miminko spí například v jiném patře, než běžně trávíte čas, oceníte co nejvyšší dosah a funkci přenášet kromě zvuku i obraz.

Způsob přenosu zvuku: Analogové nebo digitální chůvičky

 • Analogové dětské chůvičky přenáší zvuk na krátkých FM vlnách. Jde o starší a jednodušší systém přenosu zvuku. Chůvička, která vysílá analogově, pracuje na nižších frekvencích s menším množstvím kanálů.
  Je poměrně spolehlivá ve svém dosahu. Zároveň ji ale snadněji ruší vysílání ostatních zařízení. Například analogová a minimalistická dětská chůvička Beurer By 84 funguje na radiových FM vlnách. Tahle chůvička je ideální, pokud hledáte maximální dosah a stačí vám prostý přenos zvuku.
 • Digitální dětské chůvičky využívají technologii přenosu zvuku DECT. Jde o mezinárodní standard přenosu zvuku. Na jedné frekvenci může současně komunikovat několik zařízení, které se vzájemně neruší. Proto se dětské chůvičky s digitálním přenosem zvuku hodí do míst s hustou sítí dalších elektronických přístrojů. Riziko, že vysílání dětské chůvičky bude rušit jiné zařízení, je naprosto minimální. Hitem mezi digitálními chůvička pro přenos zvuku je dětská chůvička Phillips Avent. Použitá technologii DECT garantuje maximálně čistý přenos zvuku bez rušení.

Dosah přenosu: Bude chůvička doma nebo venku?

 • Domácí použití dětské chůvičky – každá překážka, jako je třeba stěna, mezi vámi a miminkem snižuje garantovaný dosah chůvičky. Pro domácí použití chůvičky obvykle stačí dosah v interiéru kolem 50 metrů. Pokud ale máte třeba vícepatrový dům a miminko spí v jiném patře, než trávíte čas, hodí se ideálně co nejvyšší dosah chůvičky.
 • Venkovní použití dětské chůvičky – pro použití ve volném prostoru má většina chůviček dosah kolem 300 metrů. Velký dosah ve volném prostoru se hodí například při použití dětské chůvičky v kočárku. Při použití chůvičky venku si také zkontrolujte způsob napájení rodičovské jednotky, aby nemusela být zapojena v síti.

Video a smart chůvičky: Jaké výhody přináší a komu se hodí

Video chůvičky vám umožní miminko nejen slyšet, ale také vidět. Což je velká výhoda hlavně pro ty, kteří chtějí miminko průběžně kontrolovat, i když zrovna nepláče.

Dětské video chůvičky zvládnou přenášet obraz i ve tmě, díky funkci nočního vidění. Malinkou nevýhodou těchto chůviček je, že je potřeba dobře nastavit rodičovskou jednotku, aby miminko snímala opravdu správně.

Obava z nesprávně nastavené chůvičky opadne třeba s dětskou video chůvičkou Sencor SBM 440, která zvládne miminko lépe sledovat díky otáčivé a naklápěcí kameře.  Kamera je taky vybavena digitálním zoomem. Když se vám něco nezdá, můžete si obraz jednoduše přiblížit.
Chůvička vám dokonce umožní nastavit si připomínku, že je miminko potřeba nakrmit. Zároveň na dálku miminku pustíte i ukolébavku. A díky obousměrnému přenosu na miminko můžete i mluvit a uklidnit ho hlasem.

Jaký je hlavní rozdíl mezi video a chytrými chůvičkami?

Video chůvičky zvládnou řadu pokročilých funkcí, ale chytré chůvičky v tomhle jdou ještě o kus dál.
Díky chytré dětské chůvičce získáte maximální kontrolu.  A přesně ohlídáte, co se s miminkem děje, když spí a vy u něj nejste.

Chytrá chůvička Motorola Comfort Connect například umožňuje sledovat miminko nejen skrze samotnou rodičovskou jednotku, ale také přes mobil nebo tablet. K dětské chůvičce mobil připojíte buď přes Wi-Fi nebo Bluetooth a získáte další možnost, jak miminko sledovat.
Video přenos probíhá v HD kvalitě a záznam také snadno nahrajete.

Chytrá chůvička také garantuje stabilní a bezpečné připojení díky technologii DECT, které nenaruší žádné jiné zařízení. A kromě toho, že na dálku pustíte miminku ukolébavku, můžete také zkontrolovat teplotu v místnosti, kde miminko spí. Na chůvičce si například nastavíte maximální a minimální teplotu v místnosti, a při jejím překročení vám dá chůvička zprávu, že je potřeba ji jít upravit.

Užitečné funkce video a smart chůviček:

 • LED kontrolka napájení – včas zahlásí, když je potřeba rodičovskou jednotku nabít.
 • Obousměrná komunikace – díky tomu můžete na miminko také mluvit a uklidnit ho hlasem.
 • Noční vidění – miminko zkontrolujete i ve tmě díky infračervenému vidění.
 • Hudební ukolébavky – pustí miminku konejšivé zvuky, které mu pomohou snáz usnout.
 • Upozornění na slábnoucí dosah – chůvička zahlásí, když ztrácí dosah.
 • EKO režim – chůvička minimalizuje množství energie potřebné k přenosu a tím baterka vydrží déle nabitá. Jen pozor, že v úsporném módu může chůvička také snížit svůj dosah.
 • Světelné indikátory hlasitosti – i když máte na rodičovské jednotce vypnutý zvuk, funguje světelná signalizace, která na zvuky miminka upozorní.
 • Noční světlo – na chůvičce v případě potřeby nastavíte teplé noční světlo, které dítě uklidňuje.