Bezsáčkové vysavače Zobrazit popis

Původně bezsáčkové vysavače vznikly především pro vysávání hrubších nečistot. Teď se ale vyhřívají na výsluní oblíbenosti i při běžném úklidu domácnosti. Snadno se obsluhují, snadno uklízejí a čistí a obvykle díky kvalitnímu filtru zajistí perfektní úklid. Některé modely bezsáčkových vysavačů lze navíc pořídit za velmi příznivou cenu.

Produkty

Výkonné filtry a snadné odstranění nečistot. Nejen z koberce, ale i ze samotného bezsáčkového vysavače. To jsou hlavní výhody těchto modelů. Nádobu s vysátými nečistotami jen vyjmete a vysypete do koše. Ideálně po každém vysávání. Pokud vysáváte často, pak nádobu na nečistoty pravidelně omývejte vodou.

Kvalitní filtr jako základ bezsáčkového vysávání

Nedílnou součástí bezsáčkových vysavačů je už zmiňovaný filtr. Ten se podle účinnosti dělí na EPA filtr, který zachytí až 99,5 % nečistot, a HEPA filtr zachycující až 99,995 % nečistot.

Vůbec nejúčinnější je potom filtr s označením ULP. Ten dokáže odfiltrovat 99,999995 % všech nečistot. Ve vysavačích se ale nepoužívá. Kvůli přílišnému odporu proudícího vzduchu by se neúměrně zvedly energetické náklady. Filtry (nejen) do bezsáčkových vysavačů je možné omývat. Jen se vždy ujistěte, že je vysavač vybavený omyvatelným typem. A i tak je dobré filtr jednou za rok vyměnit za nový.

Bezsáčkové vysavače: Patří sem cyklonové i vodní modely

Mezi nejúčinnější modely patří cyklonové vysavače. Tyto bezsáčkové vysavače fungují na základě cyklónového efektu: Nečistoty se v nádobě usazují díky odstředivé síle. A to, aby se drobné části nevrátily zpátky do místnosti, zajistí filtr. Cyklonové vysavače se doporučují do domácností, kde žijí alergici, případně na úklid domácnosti s domácími mazlíčky.

Do kategorie bezsáčkových vysavačů spadají i vodní vysavače, tedy vysavače s vodním filtrem. Princip jejich fungování je jednoduchý: Všechny nečistoty zůstanou ve vodě. Tím se jednak velmi efektivně zabrání tomu, aby se dostaly zpět do vznosu v místnosti. A jednak je výrazně jednodušší i vyčištění vysavače. Znečištěnou vodu prostě vylijete do výlevky. I tento typ vysavače se doporučuje alergikům a astmatikům.