Standa Cífka a… balíček Big Mage: Jak jsem s ním uhrál Legend Rank 1

Všechno je jednou poprvé. Takže právě teď: Poprvé pro Electro World, poprvé o Hearthstonu v češtině. Mrkneme se na balíček Big Mage, se kterým jsem uhrál Legend Rank 1. A pozor, pokud si balíček budete chtít vyzkoušet, ale bez náročné stavby, mám pro vás kód.

Big mage pack

Zapomeňte na borce na konec, my náš nový pravidelný seriál odstartujeme opravdovou bombou. Konkrétně balíčkem, se kterým se mi velmi rychle podařilo uhrát LEGEND RANK 1. Tedy bez debat největší legendu celého serveru.

Jedná se o kontrolního Mága, který si poradí s prakticky jakoukoli bytostí, kterou se nás soupeř snaží zabít, a to často s karetní výhodou. Výsledkem nicméně je, že soupeřovi začnou karty docházet, my jich pořád máme spoustu a nakonec ho jedna z našich win kondicí porazí sama.

Taková Death Knight Jaina vytvoří za hru i 4 nebo 5 Water Elementálů (především v kombinaci s Polymorphem cíle určitě dosáhne). To nám přidá spoustu životů a taky vytvoří velký tlak na soupeře.

Na úvodní ruce chcete vidět především Arcanologistu a Raven Familiara. Ti jsou skvělí za všech okolností. Proti agresivním deckům pak potěší Doomsayer, Tar Creeper a hlavně Dragon‘s Fury. Což je zároveň jediná drahá karta, kterou se vyplatí nechat při mulliganu.

Naopak si nikdy nenechávejte Arcane Artificiera. Ten sice stojí jenom jednu manu, ale jeho opravdová síla se projeví až v pozdních kolech hry. Také Ice Block, Polymorph a každá karta za 6 man nebo více je prakticky vždy mulligan.  Výjimkou jsou extrémně specifické situace. A i v těch je to natolik těsné, že se klidně tohoto „zlatého“ pravidla můžete držet.¨

Jedinou legendární kartou, bez které se neobejdete, je Frost Lich Jaina. Zbylé dvě (Baron Geddon a Dragoncaller Alanna) v případě potřeby nahradíte skoro čímkoliv, co máte v kolekci. Tady bych ale doporučil nějakou silnou kartu, která dokáže hru také vyhrávat sama, jako jsou třeba Elise nebo Medivh.

Chcete si balíček vyzkoušet sami, ale bez náročné stavby? Kód si zkopírujte a otevřete kolekci v Heartstonu, postaví se vám sám:

AAECAf0EBNAC7Aeb0wKj6wINTYoBwAHJA5KsAte2AsHBAsrDApbHAtvTAtXhAtfhApbkAgA=

Díky za přečtení a budu se na vás těšit u dalšího dílu. Tímhle článkem totiž moje působení na stránkách Elekctrowordu nekončí, ale naopak začíná.

Standa Cífka