Autozesilovače

Pokud během jízdy autem rádi posloucháte hudbu kvalitně a pořádně nahlas, pak vám určitě udělá radost pořádný autozesilovač. S ním už se vám z vašeho vozu nebude chtít vylézt.

Kategorie produktů

O kategorii

Jízda a hudba v autě, to k sobě neodmyslitelně patří. Pokud vám vaše autorádio připomíná spíš nepovedenou hrací skříňku, neváhejte a polaďte si zážitky autozesilovačem. Jak ho vybrat?

Autozesilovač: Počet kanálů

Počet kanálů by se měl odvíjet od toho, na co chcete autozesilovač napojit. Pokud na přední reproduktory, pak stačí 2 kanály. Na zapojení předních i zadních reproduktorů budete potřebovat 4 kanály, a chcete-li zapojit i subwoofer, bude nutné pořídit si dvoukanálový autozesilovač nebo monoblok (se samotným kanálem).

Autozesilovač: Výkon na kanál

Dalším parametrem, který byste při výběru měli sledovat, je výkon na kanál. Pokud se chystáte připojit autozesilovač na reproduktory, měl by jeho výkon dosahovat 60 až 80 % zatížitelnosti reproduktorů. V případě, že ho budete napojovat na subwoofer, by měl být jeho výkon o 20 % vyšší než zatížitelnost subwooferu.

Další parametry

Samozřejmě se dívejte i na další parametry, aby vám autozesilovač vyhovoval. Jde třeba o rozměry (protože nechcete, aby vám zesilovač zabral moc místa), ochranu před zkratem, přepínatelný basový ekvalizér (abyste mohli vyladit výkon subwooferu a reproduktorů) a další.