Apple Mac mini 128GB (2018) MRTR2CZ/A vesmírně šedý

Prodej tohoto produktu byl ukončen

Popis produktu

Perfektní výkon v kompaktním provedení

Apple Mac mini 2018 přichází v kompaktním designu, ale i přes to vás ohromí svým nekompromisním výkonem. Mac mini 2018 zvládne prakticky cokoliv díky velmi výkonným komponentám. Srdcem tohoto počítače je šestijádrový procesor Intel Core i5, který je taktovaný na 3 GHz. Procesor doplňuje operační paměť RAM s kapacitou 8 GB. Apple Mac mini je vybavený SO-DIMM DDR4 moduly, které pracují na frekvenci 2666 MHz. Tyto moduly tak vynikají vysokými rychlostmi a skvělou propustností.

Extrémně rychlé úložiště

K výkonným komponentám je také potřebné velmi rychlé úložiště. Mac mini je poprvé vybavený SSD diskem s kapacitou 128 GB, který vyniká svými vysokými rychlostmi jak při čtení, tak i při zápisu dat. SSD v tomto počítači využívá PCIe sběrnici, která je oproti klasickému SATA připojení ještě rychlejší. Rychlost při sekvenčním čtení dosahuje až 3,4 GB/s. Veškerá svá data uložíte na disk během několika málo okamžiků.

Vynikající zabezpečení vašich dat

Při vývoji Apple Mac mini 2018 bylo myšleno i na zabezpečení vašich dat. Mac mini 2018 je vybavený speciálním čipem T2 Security. Tento čip umožňuje automatické šifrování vašich dat uložených na SSD disku. T2 Security také zabezpečuje start celého počítače a systému. Vaše data jsou tak v bezpečí chráněna proti neoprávněným přístupům. Tento čip také hlídá hardware celého počítače před neoprávněnou manipulací.

Účinné chlazení

Uspořádání a výběr samotných komponent umožňuje efektivnější odvod tepla. Apple Mac mini 2018 dostal také oproti předchozí verzi větší ventilátor, který umožní ještě lepší odvod teplého vzduchu od komponent. Změnou prošel i zdroj napájení a byly rozšířeny větrací otvory.

Moderní konektivita

Konektorová výbava Apple Mac mini 2018 představuje moderní konektory, které jsou aktuálně dostupné. Mezi ně se řadí čtveřice univerzálních Thunderbolt 3 portů, plnohodnotné HDMI 2.0, ethernet port a také dvojice klasických USB-A 3.0 portů. Nechybí ani 3,5mm konektor pro připojení sluchátek nebo reproduktorů.

Thunderbolt 3

Pro připojení veškerého příslušenství nyní poslouží jediný port. Thunderbolt 3 dokáže přenášet data, video, napájecí proud například pro externí disk a také zvuk. Tento port je tak opravdu univerzální a umožní vám připojení prakticky čehokoliv k vašemu Mac mini 2018. Ve výbavě se nachází celkem čtyři tyto typy konektorů. Velkou výhodou je, že tento konektor je oboustranný, takže kabel připojíte vždy správně.

 

Parametry produktu

Základní parametry

  • Typ procesoru Intel Core i3
  • Frekvence procesoru 3,6 GHz
  • Poskytovaný OS Mac OS
  • Operační paměť RAM 8 GB
  • Samostatná grafická karta Ne
  • Integr.gr.karta Intel UHD Graphics 630
  • Typ optické jednotky bez mechaniky

Další vlastnosti

Značka: Apple
Typ skříně: Mini-Tower

Konektivita

? Počet HDMI portů: 1
? Počet USB 3.0 portů: 2
Počet USB 3.1 Type-C: 4

Fyzické vlastnosti a barva

Barva: šedá
Šířka: 197 mm
Výška: 36 mm
Délka: 197 mm
Hmotnost: 1,3 Kg

Paměť

? Integr. čtečka karet: Ne
? Operační paměť RAM: 8 GB
Typ vnitřní paměti: DDR4

Procesor

Typ procesoru: Intel Core i3
? Frekvence procesoru: 3,6 GHz
? Počet jader procesoru: 4

Operační systém

? Poskytovaný OS: Mac OS

Datové uložiště

? Ukládací médium: SSD
Kapacita SSD: 128 GB

Grafika

? Samostatná grafická karta: Ne
? Integr.gr.karta: Intel UHD Graphics 630

Mechanika a disk

? Typ optické jednotky: bez mechaniky

Ostatní

Kód produktu: MRTR2CZ/A

Všechny parametry

Recenze Apple Mac mini 128GB (2018) MRTR2CZ/A vesmírně šedý

Pro vložení recenze je potřeba být přihlášen

Jen tak si hodnocení udrží vysokou úroveň.

Přihlásit se / Registrovat se

Příslušenství k Apple Mac mini 128GB (2018) MRTR2CZ/A vesmírně šedý