Apple AirPods: Propojte je s chytrými hodinkami Apple Watch a získáte nejlepší sportovní sluchátka

11. 5. 2021

Když v roce 2016 přišla společnost Apple s novým modelem iPhone 7 vzbudilo to větší vášně než obvykle. Novému telefonu totiž chybělo něco, na co jsme byli všichni zvyklí. Nový iPhone 7 postrádal klasického 3.5mm jacka na sluchátka. Tehdy to vyvolalo vlnu kritiky, obdivu i očekávání a vznikla i řada vtipných memů, které dlouho kolovaly internetem.

Apple AirPods: Nejlepší sportovní sluchátka?

V současné době Apple se svými AirPods a AirPods Pro dominuje trhu s true wireless sluchátky. Jen v roce 2019 se prodalo neuvěřitelných 60 milionů kusů. Pojďte se podívat, čím si Apple AirPods a AirPods Pro zasloužily takovou oblibu, proč nadchnou i vás a jak nejlépe využijete jejich potenciál v kombinaci s chytrými hodinkami Apple Watch.

Od bezdrátových sluchátek k true wireless

Není bezdrát jako bezdrát. O bezdrátových sluchátkách slýcháme už několik let. Ale jsou tato sluchátka skutečně bezdrátová? Klasická bezdrátová sluchátka jsou stále nějakým způsobem k sobě propojená. Buď mají náhlavní most nebo jsou spojená klasickým kabelem. Ten sice spojuje jen samotná sluchátka a nevede do dalšího zařízení, ale pořád nenabízí skutečnou volnost.

Absolutní svobodu od jakýchkoli drátů nám přinesla až true wireless sluchátka. Tedy skutečně bezdrátová. V současnosti najdete na trhu celou řadu značek, které taková sluchátka vyrábějí. Průkopníkem v téhle oblasti byl ale právě Apple se svými dneska už ikonickými AirPods.

Apple AirPods

Jaké jsou výhody true wireless sluchátek

 • Žádné kabely a náhlavní mosty – se skutečně bezdrátovými sluchátky nejste nijak omezení žádnými kabely ani velkými rozměry.
 • Připojíte je ke každému zařízení přes Bluetooth – nic nikam nestrkáte, jednoduše spárujete sluchátka s jiným zařízením a můžete poslouchat oblíbenou hudbu, podcasty i vyřizovat telefony.
 • Nízká hmotnost a kompaktní rozměry – tyhle prcky sbalíte úplně kamkoli a v uších netlačí, protože váží jen pár gramů.
 • Skvělý zvuk a tlumení okolního hluku – na svoje malé rozměry přináší true wireless sluchátka skutečně prvotřídní zvuk. Apple AirPods Pro mají taky další užitečnou funkci a to tlumení okolního šumu.
 • Snadné nabíjení díky dokovací stanici – bezdrátová sluchátka stačí zapojit do „dokiny“ a nabijete je kdekoli.
 • Odolnost vůči vodě a prachu – stupeň krytí IP označuje parametr, který udává, jestli sluchátka vydrží kontakt s vodou, tedy i s potem při sportu, a jak zvládají odolnost proti prachu. Čím vyšší číslo následuje za zkratkou IP, tím jsou sluchátka odolnější.

Co přináší Apple AirPods ve spojení s chytrými hodinkami

Apple Watch Příznivci elektroniky od firmy Apple nejčastěji vyzdvihují dokonalou kompatibilitu jednotlivých výrobků. A v tom jim musíme dát za pravdu. Apple AirPods i AirPods Pro díky Bluetooth propojíte klidně i se zařízením s jiným operačním systémem než je iOS. Ale dokonalou synergii a to nejlepší z nich vytáhnete, když je spárujete s jinými Apple produkty.

Apple AirPods

Pokud s prvním teplejším počasím taky už nazouváte běžecké boty a začínáte pomalu sbírat kilometry, abyste za pár měsíců uběhli svůj první maraton, Airpody v kombinaci s chytrými hodinkami Apple Watch vás dovedou k vysněnému sportovnímu cíli. Nemusíte být profesionální sportovci, abyste věděli, že některé písničky vás dokážou nakopnout k neuvěřitelným sportovním výkonům.

Někdo rád poslouchá rytmus svého dechu, ale většina smrtelníků se při běhu nechce rozptylovat tím, že slyší svoje srdce zběsile bít. Výběr vhodných písniček ideálně v takovém rytmu, který vám přesně sedne, může během pár týdnů přinést velmi milé sportovní výsledky.

S hudbou k lepším sportovním výkonům

Pokud používáte třeba streamovací službu Spotify, pak není nic jednoduššího, než si tam najít předpřipravené playlisty přesně podle vašeho oblíbeného stylu.

Apple Watch službu Spotify plně podporují, takže si oblíbené písničky pustíte přímo z hodinek. Stále častěji narazíte i na speciální seznamy písniček podle BPM (beats per minute). Běh je čistokrevné kardio, takže se při něm váš tep může klidně pohybovat mezi 150–180 tepy za minutu. Když si k takovému rytmu pustíte odpovídající hudbu, uvidíte, že se vám poběží mnohem lépe.

Chytré hodinky Apple Watch vám navíc zaznamenají každou sportovní aktivitu. Změří právě i srdeční tep, takže budete vědět, že máte třeba zvolnit, anebo je tam naopak prostor pro rychlejší tempo. Apple Watch také poměrně přesně odhadnou i počet spálených kalorií, zaznamenají denní počet všech kroků i vystoupaná patra. Aniž byste zapínali konkrétní aktivitu, získáte kvalitní přehled o svém každodenním pohybu. A na tom pak můžete vystavět efektivnější trénink.

Spárování sluchátek Airpods s chytrými hodinkami Apple Watch je naštěstí velmi jednoduché a intuitivní. Sluchátka stačí mít viditelná pro ostatní zařízení. Na svých chytrých hodinkách pak jen přes Nastavení vlezete do možnosti Bluetooth, vyberete sluchátka a spárujete. Hotovo. Apple Watch vás navíc samy upozorní, když je hudba ve sluchátkách příliš hlasitá. Tím pomáhá chránit váš sluch. Nejen že vám hodinky pošlou oznámení, ale rovnou zvuk také ztiší.

Apple AirPods

Co je velikou výhodou, že s sebou při běhu nemusíte tahat telefon. Svůj iPhone klidně nechte doma a běžte si zaběhat. Pro záznam trasy, rychlosti a tempa vám totiž bohatě stačí právě chytré hodinky.

Díky synchronizaci hodinek s mobilem pak uvidíte všechny kompletní statistiky v přehledné aplikaci. Ale na samotnou sportovní aktivitu mobil s sebou už brát nemusíte. Stačí chytré hodiny a sportovní sluchátka.

Parametry Apple AirPods, ze kterých budete nadšení

 • Extrémně nízká váha – sluchátka Apple AirPods Pro vás v uších nebudou nijak rušit nebo tlačit. Váží necelých 11 gramů. Starší model je se svými 10, 5 gramy ještě o fous lehčí.
 • Pořádná výdrž na jedno nabití – důležitý parametr je výdrž baterky. Tyhle malý drobci zvládnou přehrávat hudbu v kuse 4,5 hodiny. S pouzdrem si pak provozní dobu prodloužíte až na 24 hodin.
 • Bleskurychlé nabíjení – už za 15 minut, kdy si AirPody hoví v nabíjecím pouzdře, získáte 3 další hodiny poslechu hudby. Pokud se chystáte na rychlý výběh a sluchátka jsou zrovna vybitá, tak jim dopřejte v pouzdře pět minut a vydrží vám hrát hodinu.
 • Padnou do každého ucha – díky vyměnitelným koncovkám do uší ve třech velikostech se vám nestane, že by Airpody zrovna ve vašem uchu neseděly.
 • Ergonomický tvar – sluchátka se přizpůsobí vám. Dokonale padnou do každého ucha, když zrovna vyklusáváte, děláte rychlou rozcvičku nebo se protahujete. Prostě drží fest a nevypadnou.
 • Nastavení propustnosti zvuku – znáte ten nepříjemný pocit, kdy se s nasazenými sluchátky pořádně neslyšíte? Tak na ten zapomeňte. Apple AirPods Pro mají několik režimů propustnosti zvuku, díky kterým můžete normálně vnímat svůj hlas i zvuky z okolí.
 • Čistý zvuk a dokonalé basy – nejen při sportování si chcete užít dokonalý zvuk s vyváženými basy. S Apple AirPods je to jasná věc. Na to jak jsou tato sluchátka malá v sobě skrývají neuvěřitelně stabilní a čistý zvuk.
 • Sluchátka poznají, kdy jsou v uších – další vychytávkou nových AirPods Pro je schopnost rozpoznat díky optickým senzorům a akcelerometru, kdy jsou v uších. Pokud je vytáhnete, přestanou přehrávat hudbu. Během telefonování zase akcelerometr pomáhá mikrofonům filtrovat ruchy z okolí, aby mohl lépe snímat váš hlas.