Antény a paraboly Zobrazit popis

S kvalitní anténou si naladíte svůj oblíbený televizní nebo rádiový program téměř všude, kde potřebujete. V nabídce najdete venkovní i pokojové antény pro snadný příjem pozemního DVB-T vysílání.

Produkty

Antény: Venkovní i pokojové vám zajistí kvalitní televizní a rádiový signál

Zesilte slabý signál a zpříjemněte si sledování svého oblíbeného televizního programu nebo rádiového vysílání z kvalitní anténou. Ideální na zesílení signálu jsou venkovní televizní antény. Stačí natočit anténu správným směrem, dobře ji upevnit nejlépe na střechu a můžete začít přijímat signál. Při umístění antény na střechu počítejte i s případným silným větrem. Anténu proto vždycky dobře zajistěte.

Pokojové televizní antény se hodí hlavně do míst, kde je přímý kontakt s vysílačem. Zesílí slabý signál, takže díky ní můžete “chytit” více programů i na větší vzdálenosti. Pokojové antény mají často vyladěný design, takže v místnosti nepůsobí rušivým dojmem.

Při výběru televizní antény vás bude zajímat především ziskovost. Udává se v decibelech (dB) a označuje sílu, jakou anténa má. Čím vyšší číslo, tím lepší výkon anténa nabízí. Ziskovost vybírejte s ohledem na vzdálenost od vysílače. v nabídce najdete antény schopné přijímat signál z vysílačů vzdálených od 5 do 90 km.

Paraboly: Slouží hlavně pro příjem satelitního vysílání

Paraboly neboli parabolické satelitní antény se hodí v případě, že chcete přijímat signál rovnou ze satelitní družice. Díky ní získáte přístup ke stovkám zajímavých sportovních, dokumentárních nebo filmových kanálů.

Při výběru paraboly se určitě zaměřte i na velikost satelitního přijímače. Ideálně je průměr alespoň 60 až 80 cm. Tak získáte jistotu, že chytnete kvalitní digitální obraz a zvuk i při větru nebo dešti.