TV s podporou Amazon Alexa Zobrazit popis

Chytrá domácnost dnes není nic neobvyklého. Hlasový asistent Amazon Alexa vám zatemní okna, zapne hudbu, vypne topení, ale i najde spoj autobusu či zavolá záchranku. Kromě toho díky němu můžete hlasem ovládat i svoji televizi. Zapnout ji, vypnout nebo spustit oblíbenou aplikaci. Amazon Alexa dnes podporují stovky modelů chytrých televizí.

Duální tuner

Bluetooth ?

Počet HDMI portů ?

Třída energ.účinnosti ?

Přidat další parametry

Produkty

Proč je Alexa tak oblíbená?

Tato virtuální hlasová asistentka je známá po celém světě. Reproduktory Amazon Echo, skrze které s vámi bude komunikovat, se na trhu poprvé objevily v roce 2014. A možná vás překvapí, že hlasové funkce pro Amazon Alexa vyvíjí laboratoř v sousedním Polsku. S podporou češtiny ale nepočítejte, s Alexou musíte mluvit anglicky. Případně si můžete procvičit jeden z dalších 7 jazyků, které Alexa podporuje.

Amazon Alexa pro TV

Co se týká televizí: Nejdál jsou v podpoře Amazon Alexa televizory LG. Podporu pro tohoto hlasového asistenta najdete i u některých televizí Panasonic, Philips, Hisense nebo Sony. Samsung TV se v tomto směru drží spíše zkrátka.

Amazon Alexa a smart domácnost

Alexu propojíte téměř s veškerým chytrým vybavením v domácnosti: S osvětlením, zabezpečením domácnosti, černou technikou, bílou technikou, kávovarem i vysavačem

Alexu dokonce můžete propojit i se svým vozidlem. Například Škoda má službu Škoda Connect, díky které můžete přes Alexu zjistit, zda jste zamkli auto nebo kolik paliva zbývá v nádrži.