Televize 8K Zobrazit popis

8K rozlišení, to je 8 000 pixelů horizontálně vedle sebe, v jedné řadě. Úplně přesně je to vlastně 7 680 pixelů ve 4 320 řadách. Celkem tak na jedné obrazovce sledujete více než 33 milionů pixelů. A to je 4krát více než na televizorech 4K. Tak se pohodlně usaďte a vychutnejte si neuvěřitelně realistický obraz.

Produkty

8K televize: Když pixely pouhým okem nevidíte

Taky jste jako malí zkoušeli sledovat obrazovku televize z bezprostřední blízkosti a zachytit tak jednotlivé barevné body v obrazu? Tak to se vám u televizorů s rozlišením 8K asi nepodaří. Díky extrémní hustotě pixelů při rozlišení 7 680 x 4 320 už jednotlivé pixely splývají v celistvou plochu, tudíž pouhým okem jednotlivé body opravdu nezachytíte.

8K televize: Nabízí je Samsung, LG nebo Sony

V České republice jako první začal prodávat 8K televize Samsung, a to už v roce 2018, kdy byl na tuto technologii připravený jen málo kdo. Dnes už je rozlišení 8K považované za nový standard pro vyšší třídy televizorů. Na konci roku 2019 pak společnost LG oznámila, že splňuje požadavky pro 8K Ultra HD televize LG. A v nabídce najdete i 8K televize Sony.

8K kvalita z HD a 4K záběrů

Technologický vývoj se zastavit nedá - a platí to i pro smart televize. Pokud máte pocit, že 8K televize předběhly dobu a nabízejí technologii, na kterou nejsou televizní a filmoví tvůrci připraveni, pak se trošku mýlíte. Například Samsung QLED 8K TV nabízí funkci inteligentního upscalingu, který pomocí umělé inteligence automaticky vylepšuje 4K a HD záběry na 8K.

Tak si dopřejte absolutně plynulý obraz plný dechberoucích detailů. Vychutnejte si zpomalené záběry ze zvířecí říše, které vás okouzlí. Nebo si prohlédněte fotografie s dokonalým kontrastem. Od vaší nové televize 8K se nebudete chtít odtrhnout.