Elektronika jako vánoční dárek: 7 smart tipů, které potěší vaše blízké

Elektronika jako vánoční dárek: 7 smart tipů, které potěší vaše blízké

  • 05. 11. 2020

Připravili jsme pro vás sedm žhavých tipů na smart vánoční dárky aktuální pro rok 2020. Objevte tipy na dárky pro manžela, manželku, děti i babičku a dědu.

Dostat k Vánocům elektroniku je prostě super, na rozdíl od svetrů a různých voucherů přináší zábavu i užitek hned po rozbalení. Abyste se s takovým dárkem trefili do černého, připravili jsme pro vás pár smart tipů, žhavých a aktuálních pro rok 2020.

1. Herní konzole

Komu herní konzoli pořídit? Nejvíc ji ocení děti a manžel.

Kupte domů PlayStation a zaručujeme vám, na letos na Popelku a Mrazíka v televizi můžete zapomenout. Pro nákup nového herního stroje je teď ideální čas. Současná generace konzolí je na trhu zabydlená a nástupci přijdou nejdřív za rok. To znamená, že konzoli i hry pořídíte za dobrou cenu a nové stále vycházejí.

TOP 3 konzole na Vánoce 2020

2. Smart TV

Komu Smart TV pořídit? Ideální dárek pro celou rodinu.

Na začátek si dáme malý testík. Na co je dobrá smart televize?

A: Na neustálé přepínání kanálů, kde stejně nic nedávají.

B: Na pouštění oblíbených filmů a seriálů, na brouzdání na webu, YouTube a Spotify i hraní her.

B je správně. Chytrá televize není nic jiného než počítač připojený na internet, který má obrovskou obrazovku a ovládání přizpůsobené zábavě, a ne práci. Televizní kanály jsou tu jen jednou z mnoha vychytávek. Smart funkce jsou už dnes standard u většiny televizí. S novým přístrojem si tak nekupujete jen lepší obraz, ale i úplně nové možnosti zábavy.

3. Chytré hodinky a fitness náramky

Komu pořídit chytré hodinky (nebo fitness náramek)? Manželce, manželovi, teenagerům i dětem.

U elektroniky většinou na designu tolik nezáleží. Chytré hodinky jsou výjimkou, je to módní doplněk a musí ladit s outfitem. Proto co model, to jiný řemínek, materiál, barva, tloušťka, tvar ciferníku atd. I když třeba technice vůbec nerozumíte, klidně vybírejte podle vkusu.

TIP: Záleží vám zejména na funkcích? Přečtěte si, co všechno umí nejlepší chytré hodinky.

Pokud hledáte něco levnějšího, ideálně pro sportovce, kupte fitness náramek. Kožený pásek a kovový ciferník tu nahrazují voděodolné plasty, jinak to jsou vlastně taky chytré hodinky. Jen zaměřené na sportovní a zdravotní funkce – měření tepu, uběhnutých kilometrů a spálených kalorií.

Velkým hitem letošních Vánoc budou také chytré hodinky pro děti, díky kterým budete mít přehled o tom, jestli už jde vaše ratolest domů z kroužku, nebo je ještě ve škole. Super je také videotelefonování, focení a další zábavné funkce, z kterých budou vaši rošťáci nadšení!

4. Smart zubní kartáčky

Komu pořídit Smart zubní kartáček? Všem, kteří chtějí mít krásné a zdravé zuby, dětem 3+ jako motivaci k čištění prvních zoubků.

Co se týče čištění zubů, ne všichni máme před zubařem 100% čisté svědomí. Zlepšit to dokážou chytré elektrické zubní kartáčky. Mají v sobě spoustu senzorů a poznají, když to jen tak šudláte a upozorní vás. Zabudovaný časovač vám odpočítá 2 minuty – minimální čas nutný pro kvalitní čistění zubů.

Chytré zubní kartáčky se také dají propojit s mobilní aplikací, která vás naučí správnou techniku čištění a za poctivou hygienu vás odmění bodíky a odznaky stejně jako ve videohře. Ideální motivace pro děti, které už nevěří na skřítka Kazizoubka, ještě si ale nevypěstovaly dospělácké trauma ze zubní ordinace.

5. Smart kávovary

Komu pořídit Smart kávovar? Ideální pro manželku nebo přítelkyni. Nebo všechny milovníky kávy.

Zapomeňte na tlačítka z předpotopního 20. století. Do dnešní domácnosti patří jedině chytrý kávovar ovládaný pomocí appky a hlasového asistenta. I z gauče pak máte dokonalou kontrolu nad každým aspektem přípravy kávy: teplotou vody, stupněm namletí, dobou louhování, dávkou kávy, vody i našlehané mléčné pěny.

Jakmile vás kávovar důvěrně pozná (uloží vaše oblíbené nápoje do vašeho profilu), příště už nemusíte nic nastavovat a dostanete přesně to, co máte rádi.

6. Elektrokoloběžky a drony

Komu pořídit elektrokoloběžku nebo dron? Manželovi, „dětem“ 15+.

  • E-koloběžky – Koloběžky, na kterých se nemusíte odrážet, za to je musíte nabíjet, jsou celosvětový trhák. Třeba Xiaomi Mi Scooter 2 za necelých 10 000 Kč ujede na jedno nabití až 30 km, drandit si to můžete rychlostí i 25 km/h.
  • Drony – Bývala to drahá sranda, ale už není. Modely dronů pro začátečníky s vestavěnou kamerou pořídíte i za dva tisíce. Řídíte je podobným ovladačem, jaký znáte z videoher, takže vám to za pár minut přejde do ruky. Stabilizační funkce pak pohlídají, aby dron nespadl z ničeho nic do rybníka.

7. Zdravotní smart technika

Komu pořídit Smart zdravotní techniku? Babičce, dědovi, rodičům (s odpovídajícím zdravotním stavem).

Kdo říkal, že smart elektronika je jen pro zábavu? Chytrý a snadno ovladatelný tlakoměr a oxymetr nebo světelný budík vám pomůže pečovat o to nejcennější, co máte – své zdraví.

  • Smart tlakoměr – Vaši blízcí, které trápí srdíčko, ocení možnost domácího měření krevního tlaku. To je dobré provádět pravidelně, dlouhodobé výsledky vám toho o vašem zdraví prozradí mnohem víc.
  • Smart oxymetr – Lidem s dýchacími problémy (např. astmatem) zase pomůže oxymetr, který měří saturace hemoglobinu kyslíkem a tepové frekvence. Měření zvládne každý: přístroj nasadíte na prst, zmáčknete tlačítko a velký displej zobrazí hodnoty.
  • Světelný budík – Budit se hlasitým zvukem, to rozhodně není pro každého. Tak co kdyby se vám vstávalo příjemně se simulovaným východem slunce? Právě to umí světelný budík, který vám ráno prosvítí pokoj hezky postupně, a k tomu pustí oblíbené rádio.