5 robotických vysavačů s mopem, které vám vytřou zrak i podlahu

5 robotických vysavačů s mopem, které vám vytřou zrak i podlahu

  • 14. 10. 2019

Robotický vysavač s vytíráním je pomocník, který za vás sám vysaje a vytře celý byt. Lze ho ovládat pomocí telefonu, je tichý a má spoustu chytrých funkcí.

1. Evolveo RoboTrex H6: kvalitní a cenově dostupný

Pořizujete si svůj první robotický vysavač s mopem a nechcete utrácet moc peněz? V kategorii do pěti tisíc korun patří mezi nejkvalitnější modely Evolveo RoboTrex H6. Má všechny potřebné funkce, které by robotický vysavač s vytíráním měl mít. Najdete u něj infračervené snímače zabraňující pádu ze schodů a deset čidel pro ochranu před nárazy do nábytku.

Evolveo RoboTrex H6 je tichý – hlučnost je pouhých 62 decibelů, takže vás nebude rušit. Nemusíte se bát ani složitého ovládání. Robotický vysavač s vytíráním od Evolveo má tři mechanická tlačítka a jednoduché dálkové ovládání.

2. Samsung VR05R5050WK: skvělý poměr cena/výkon

Pokud se rozhodnete připlatit si, tak v cenové relaci do deseti tisíc korun naleznete modely s velmi pokročilými funkcemi. Mezi nejzajímavější patří Samsung VR05R5050WK. Má štíhlé tělo a výšku 85 mm, takže se snadno dostane třeba pod postel nebo gauč. Odpadá tím odsouvání velkého nábytku při uklízení.

Robotický vysavač s mopem Samsung VR05R5050WK patří mezi plnohodnotná chytrá zařízení. Prostřednictvím Wi-Fi komunikuje s aplikací mobilního telefonu. Lze ho zapnout z pohodlí gauče nebo třeba na dálku z práce. Můžete nastavit různé programy, například vyčištění celé místnosti nebo jen určité části podlahy, kde jsou nečistoty.

3. Xiaomi Roborock Sweep One S60: rychlý a výkonný

Xiaomi Roborock Sweep One S60 patří k modelům pro náročnější. Jedná se o velmi rychlý robotický vysavač s mopem, zejména díky funkci chytrého mapování místností. Díky ní zvolí nejlepší trasu úklidu a umí současně vysávat i vytírat. V mobilní aplikaci jde nastavit virtuální překážky a zóny, kam vysavač nesmí, což se u jiných modelů řeší například pomocí magnetických proužků.

Xiaomi Roborock Sweep One S60 disponuje japonským motorem NIDEC, který se řadí mezi nejvýkonnější na trhu. Má také vysokokapacitní baterii, která umožňuje až 2,5 hodiny provozu, během níž uklidí až 250 m2 plochy. Když je baterie téměř vybitá, vysavač přeruší práci a automaticky se vrátí k nejbližší nabíjecí stanici. Nemusíte se tak starat o jeho dobíjení.

4. iRobot Braava Jet M6: tichá síla

Mezi další modely vyšší střední třídy patří iRobot Braava Jet M6. Patří mezi nejtišší produkty s hlasitostí kolem 50 decibelů, což odpovídá například mírnému dešti nebo běžné konverzaci. Vysavač má speciální trysku s vodou, která pomáhá odstraňovat silné nečistoty a lepkavé skvrny. Díky senzorům se nemusíte bát, že by voda přišla do kontaktu s nábytkem či stěnami.

iRobot Braava Jet M6 má totiž jeden z nejvyspělejších kamerových systémů. Inteligentní mapování umožňuje rozpoznat jednotlivé místnosti. V aplikaci si pak nastavíte, zdali má vyčistit celý byt, nebo jen některé pokoje. V mobilní appce jsou také nejrůznější statistiky a historie provozu. Ve chvíli, kdy je čištění dokončeno, vám přijde upozornění.

5. Samsung VR20R7250WC: kvalita bez kompromisů

Posledním a nejdražším modelem je Samsung VR20R7250WC. Ten představuje skutečnou špičku v segmentu robotických vysavačů s vytíráním. Disponuje prakticky všemi funkcemi, které mají ostatní produkty. Samsung ale přihazuje několik prémiových vlastností navíc, které vám zajistí vyšší komfort a perfektní čistotu. Jeho velkou výhodou je nenáročná údržba.

Kartáč vysavače se zanáší jen minimálně, a to díky speciální technologii v jeho středové části, která pomáhá rozložit rovnoměrně nasáté nečistoty a brání ucpání zařízení (například od namotaných vlasů). Funkce CycloneForce zajišťuje, aby se prach a drobné nečistoty oddělily do speciální komory. Pomáhá tak předejít ucpání filtru a ušetří vám čas při čištění.

Mezi další skvělé funkce patří automatické přizpůsobení výkonu podle typu čištěné plochy. Vysavač rozpozná parkety, lino či koberec a přizpůsobí tomu sací výkon. Máte tak jistotu, že každý povrch bude důkladně čistý. Mezi další vychytávky patří třeba hlasové notifikace (ano, mluvící vysavač) nebo speciální kolečka, která umožňují najet na hustý koberec nebo se dostat přes prahy dveří.

Chcete se poohlédnout po dalších modelech robotických vysavačů, které vám pomohou s vytíráním? Prohlédněte si v naší nabídce všechny robotické vysavače s funkcí vytírání.